Jakie zmiany w świadczeniach dla opiekuna osoby niepełnosprawnej od 2017 roku

autor: Agnieszka Brzostek12.12.2016, 07:00; Aktualizacja: 26.09.2017, 11:44
niepełnosprawni

Od 2017 roku opiekunowie otrzymają też zasiłek dla bezrobotnych lub świadczenie pielęgnacyjne.źródło: ShutterStock

Od 2017 roku opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy po śmierci podopiecznych stracą prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, będą mogli ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych lub o świadczenie przedemerytalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (62)

  • córka opiekun dwojga rodzicow (2018-07-04 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Opiekuję się dwoma rodzicami .dostaje jedyne 520 zl . miesięcznie do tego że mam już 20 lat pracy skladkowych inie składkowych nie mam już oplacanej skladki zdrowotnej { dodano mnie do skladki męża }ani nie mam opłacanej skladki na świadczenie emerytalne ..gdzie tu sprawiedliwość co mam zrobić w przypadku smierci rodzicow ....

    Odpowiedz
  • matka dziecka niepełnosprawnego(2018-04-23 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyt to jest tu co wy ludzie piszecie. Sama mam dziecko niepełnosprawne i pobieram zasilek ale zebym go wogole dostala musialam isc do sadu. Moj syn ma wade genetyczna i nigdy juz nie bedzie zdrowy. Licze ze nasi politycy sie obudza i zauwaza czy opiekun doroslej osoby czy dziecka jest taki sam,wykonuje tak samo ciezka prace i walczy o godne zycie dla chorego i dla siebie. Nie atakujcie matek chorych dzieci tylko dzialajmy razem bo i wy opiekuniwie doroslych niepełnosprawnych i my matki niepełnosprawnych dzieci jestesmy tacy sami!!!!!!

    Odpowiedz
  • OPIEKUNKA(2018-03-27 22:19) Zgłoś naruszenie 10

    TO TYLKO 100 euro ZA OPIEKĘ .LEPIEJ PŁACĄ W NIEMCZECH ,ALE ONI NIE OPIEKUJĄ SIĘ SWOIMI BLISKIMI TYLKO NAJMUJĄ . RÓBCIE COŚ Z TYMI PRZEPISAMI

    Odpowiedz
  • OPIEKUNKA (2018-03-27 21:59) Zgłoś naruszenie 01

    OPIEKUJĘ SIĘ 80 -LETNIM TEŚCIEM ,KTÓRY MA 1-WSZĄ GRUPĘ O PODŁOŻU PSYCHICZNYM ZREZYGNOWAŁAM Z PRACY.CZY MOGĘ LICZYĆ NA JAKIEŚ ŚWIADCZENIE

    Odpowiedz
  • JESIKA(2017-11-18 04:20) Zgłoś naruszenie 21

    ja mam meża po udarze emerytury ma 1400 zł ja nie pracuje opłaty wynoszą1200 zł zostaje mi z 200zł na życie i leki dla mnie i dla meża520 otrymywałam do pażdziernika potem mi zabrali mimo ze nie mam innych dochodów,do pracy?!!! ciekawe jak meza mam samego leżocego zostwić w domu na opiekunke mnie nie stać, co ten PIS- z nami starszymi wyrabia Oni naprawde dąza do tgo by starsi szubko umierali a mlodym dac i niech głosuja na PIS I na PiS całe życie robią starzy juz na PIS nie zarobią tylko strata dla starych Kaczyński i ciebie czeka emeryturka i oby w zdrowiu bo ciekawe jak padnie ci na zdrowie kto sie toba zajmnie KOT?!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan(2017-10-04 08:31) Zgłoś naruszenie 21

    ktos co tak zrobil to sam jest niepelnosprawny i niepowinien pracowac jako minister skandal tyle powini dostawac osoby doroslych niepelnosprawnych bo oni wiecej lekow potrzebuja i wiecej zeczy to co pis zrobil to chanba skandal im rozumy odebralo z tego dobrobytu niech wezma moja zone a ja pozbende sie piepszonego klopotu i niech i zchecia oddam im te wyzebrane 520 zl i pozbende sie klopotu i bede mog zyc cala para niech napisza gdzie mam ja zawiesc a zaraz zawioze i pozbende sie klopotu bo to jest praca cierzka bo gornik niema tak ciezkiej pracy jak ja przy zonie ci co dostaja 520 chodcie zawiesmy chorych pod sejm i niech sie oni zajmuja pare tylko dni to klapki z oczu im spadna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jan(2017-09-25 14:48) Zgłoś naruszenie 32

    pis to samo co platforma robi zabiera renty socjalne chorym i wtedy zyskuje kupe kasy bo chorzy dostaja z mops 450 zl miesiecznie platforma pielegnacyjnego do dochodu nie wliczala ja mam 520 opiekunczego a moja chora zona 430 zasilku stalego z mops bo pis zabral jej rente socjalna zeby dac miej chanba chanba pisowi namowilem kupe ludzi by nanich glosowali od dzis nie glosuje na pis i bede namawial by nieglosowala moja rodzina i znajomi zato co zrobili chorym od dziecka pozabierali renty i dostajemy o wiele nisze pieniadze nie glosujcie glosujcie na kukiz 15 oni inaczej zrobiom a pis nie rozni sie od platformy

    Odpowiedz
  • jan(2017-09-25 14:36) Zgłoś naruszenie 41

    ten rzad to tosamo scierwo co platforma skandal mojej zonie zabrali rente socjalna a od dziecka chorowala zato za lapowki zdrowi renty dostaja wieksza czesc ma kupione renty a chorym sie zato zabiera pani rafalska mysli ze kazdy ma taka forse jak oni ponizajom ludzi chorych w gdansku moja zona ma calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji i mam wyzyc za 520 a moja zona za 450 i z tego oplaty porobic a zandowcy biora ile chca dziadostwo nastepna platforma juz nie bede glosowal na pis i nie glosujcie a ja kupe namowilem ludzi by glosowali na pis dzis namawiam nie glosujcie tak sa sprawiedliwi jak po nie glosujcie

    Odpowiedz
  • benia(2017-06-11 21:03) Zgłoś naruszenie 267

    naprawdę jest to obrzydliwe, ze za opiekę nad dorosła osobą człowiek dostaje tylko 520 zł , a inni1406, czy zapomniano o nas, jak wyzyć z tych ochłapów , wstyd dla rządzących

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Amerykanin(2017-05-23 15:46) Zgłoś naruszenie 165

    SYF W TYM KRAJU BANDYTY I ZŁODZIEJA SZKODA TU WRACAĆ

    Odpowiedz
  • parkinsonach(2017-05-13 00:04) Zgłoś naruszenie 305

    Rząd głodzi opiekunów osób dorosłych, a daje 500 plus milionerom na 2 i kolejne dziecko. BOŻE wejżyj. Matko Boska wejrzyj w tą niesprawiedliwość.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • MoNika(2017-05-10 12:53) Zgłoś naruszenie 190

    A co z tymi, ktorzy spełniają wszystkie warunki poza dochodem? Nic! Już nie chodzi o śmieszne wręcz pieniądze tylko o skladki. Co potem ma robic taka osoba, na co liczyć, gdzie znaleźć zatrudnienie? Czy o tym ktos pomyślał?

    Odpowiedz
  • wiesia i grzes(2017-05-08 21:28) Zgłoś naruszenie 51

    Co tu dużo mówić my z mężem wychowujemy syna niepełnosprawnego, który ma trzy lata. Potrzebna jest rehabilitacja, a my z mężem oboje pracujemy i wychowujemy jeszcze dwoje dzieci i nam należy się urlop wypoczynkowy i nie należy nam się ani jeden dzień urlopu rehabilitacyjnego.

    Odpowiedz
  • CHORY I STARY CO PIS NAPLUL WW TWASZ(2017-04-15 09:53) Zgłoś naruszenie 33

    ja w marcu zglaszalm ze zona ma niezdolnosc do samodzielnej egzystencji ja si niom opiekuje dopiero koniec kwietnia albo poczatek maja dostaniemy jakies pieniadze z opieki na zycie dobrze ze kradne jedzenie bo bysmy z glodu pozdychali dzieki pani rafalskiej utciwy zmuszony jest do kradzierrzy bo w gdansku czekasz 2 miesiac na kase to jest bALAGAN PIS JA OPIEKUJE SIE ZONA I LICZAM MI DOTACJIE ZASILEK ZONY PIELEGNACYJNY I WSZYSTKO CO MASZ I MUSIS CHORY KRASC BO PIS CIE ZMUSZA BO INAC\ZEJ ZDECHNIESZ Z GLODU PIS A PLATFORMA CHANBA CHORYM BIEDNYM ZALATFILI SMIERC GLODOWA JAK KUKIZ MOIL BAGNO W INNYM UBRANIU NAZRYJCIE SIE SZMATLAWCY NAPEWNO ZAGLOSUJEM NA AS PLATFORMA ZROBILA 980 NA OSOBE A PIS QQW OPIECE 420 NA OSOBE JA IDE GLOSOWAC NA PLATFORME BANDY MAMY CHORZY DOSC I ZLODZIEI

    Odpowiedz
  • opiekun(2017-04-05 11:00) Zgłoś naruszenie 177

    A czemu tylko 500+ jest dajcie im 1000+ jak rząd niema skąd wziąść kasy to niech zabierze tym co opiekują się osobami starszymi niepełnosprawnymi to będą mieli od nich po 520 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grzegorz.(2017-03-02 12:44) Zgłoś naruszenie 205

    Masakra za to zostaną rozliczeni na wybory co za chamstwo w panstwie.

    Odpowiedz
  • OLA(2017-02-20 23:01) Zgłoś naruszenie 235

    BO W RZĄDZIE RZĄDZĄ ****** I HIENY

    Odpowiedz
  • Marlena(2017-01-23 23:13) Zgłoś naruszenie 719

    To są jakies zarty, musiałam zrezygnowac z pracy zeby zając sie chorym mezem na stwarnienie rozsiane i za to otrzymuje 520 zl na miesiac, Jaja w bialy dzien!!! za co mam dalej zyc, utrzymac dom? Może kktos mi powie czy idzie za 1500 zl na miesiac normalnie funkcjonować. bo na to wygląda ze chory jestes to niestety musisz umierac bo nie masz kasy na nic!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Opiekunka mamy(2017-01-20 15:22) Zgłoś naruszenie 586

    W ogóle to na początku kadencji PIS-u Miał być zrównany z zasiłkiem na niepełnosprawne dzieci.Później że jednak że nie, że tylko 800zł W grudniu 2016 roku, Szydło obiecywała podwyżkę tylko o 8% A teraz okazało się że nic nie dostaniemy.PIS gorszy jest od P.O.Przy wyborach będziemy pamiętać o tym.A opiekunów jest sporo+ich rodzin.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sandra(2017-01-17 08:56) Zgłoś naruszenie 648

    No i co opiekunowie osob niepelnosprawnych mieli dostawac 800 zlotych od stycznia tego roku jak pis jest taki mądry to niech spróbuję przeżyć za 520 zlotych w tym oplaty to juz ludzie ktorzy opiekuja sie niepelnosprawnym ojcem lub matka to nic nie warte śmiecie

    Odpowiedz