statystyki

Dofinansowanie z PFRON do pensji także na "starych" pracowników

autor: Adam Hadław14.08.2016, 16:00; Aktualizacja: 14.08.2016, 17:58
pieniądze

Czy to prawda, że można już uzyskać dofinansowanie do wynagrodzenia za pracownika, który uzyskał orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia w danym zakładzie pracy?źródło: ShutterStock

Pani Marianna została zatrudniona w naszym zakładzie w 2012 r. W ubiegłym roku uległa wypadkowi samochodowemu. W wyniku doznanych obrażeń ma problemy z kręgosłupem. Po złożeniu stosownego wniosku powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności w grudniu 2015 r. wydał jej orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym z symbolem przyczyny niepełnosprawności 05-R.

Ponieważ pracownica ta uzyskała orzeczenie w trakcie zatrudnienia w naszym zakładzie, nie mogliśmy wykazać efektu zachęty i dlatego dotychczas nie wnioskowaliśmy do PFRON o dofinansowanie do jej wynagrodzenia. Czy to prawda, że od 1 lipca 2016 r. można już uzyskać takie dofinansowanie do wynagrodzenia również w odniesieniu do pracownika, który uzyskał orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia w danym zakładzie pracy?

EKSPERT RADZI

Od 1 lipca 2016 r. w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych obowiązuje przepis, który umożliwia otrzymanie dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych, którzy uzyskali orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia u pracodawcy ubiegającego się o dofinansowanie. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ na takich pracowników nie można było wykazać efektu zachęty.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane