statystyki

Dofinansowanie z PFRON do pensji także na "starych" pracowników

autor: Adam Hadław14.08.2016, 16:00; Aktualizacja: 14.08.2016, 17:58
pieniądze

Czy to prawda, że można już uzyskać dofinansowanie do wynagrodzenia za pracownika, który uzyskał orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia w danym zakładzie pracy?źródło: ShutterStock

Pani Marianna została zatrudniona w naszym zakładzie w 2012 r. W ubiegłym roku uległa wypadkowi samochodowemu. W wyniku doznanych obrażeń ma problemy z kręgosłupem. Po złożeniu stosownego wniosku powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności w grudniu 2015 r. wydał jej orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym z symbolem przyczyny niepełnosprawności 05-R.

Ponieważ pracownica ta uzyskała orzeczenie w trakcie zatrudnienia w naszym zakładzie, nie mogliśmy wykazać efektu zachęty i dlatego dotychczas nie wnioskowaliśmy do PFRON o dofinansowanie do jej wynagrodzenia. Czy to prawda, że od 1 lipca 2016 r. można już uzyskać takie dofinansowanie do wynagrodzenia również w odniesieniu do pracownika, który uzyskał orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia w danym zakładzie pracy?

EKSPERT RADZI

Od 1 lipca 2016 r. w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych obowiązuje przepis, który umożliwia otrzymanie dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych, którzy uzyskali orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia u pracodawcy ubiegającego się o dofinansowanie. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ na takich pracowników nie można było wykazać efektu zachęty.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane