statystyki

PFRON rozłoży zwrot nienależnych dopłat na raty

autor: Michalina Topolewska01.09.2016, 08:46; Aktualizacja: 01.09.2016, 08:54
Nowelizacja przepisów zakłada, że pracodawca będzie mógł zwrócić się do PFRON o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu płatności tylko raz.

Nowelizacja przepisów zakłada, że pracodawca będzie mógł zwrócić się do PFRON o rozłożenie na raty lub odroczenie terminu płatności tylko raz.źródło: ShutterStock

Pracodawcy, którzy muszą oddać dofinansowania do wynagrodzeń, będą mogli występować do prezesa funduszu o ich rozłożenie na raty. Z uprawnienia tego będą mogli skorzystać już od 25 września.

Zmiany związane z dochodzeniem należności przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przewiduje ustawa z 19 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1336). Wprowadza ona nowe regulacje dotyczące pracodawców, którzy w wyniku naruszenia przepisów, np. opóźnienia w ponoszeniu kosztów płacy lub błędów w ich wyliczeniu, muszą zwrócić do PFRON nienależnie uzyskane dopłaty do wynagrodzeń osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Pracodawca, który otrzyma decyzję nakazującą oddanie dofinansowań, będzie mógł złożyć wniosek o rozłożenie na raty (w całości lub części) lub odroczenie terminu ich płatności. Nie będzie miał natomiast możliwości starania się o umorzenie (w całości lub części) kwoty głównej zobowiązania. Takie rozwiązanie będzie bowiem możliwe do zastosowania jedynie w przypadku odsetek od należności głównej, pod warunkiem że zostanie ona spłacona nie później niż w ciągu trzech miesięcy od otrzymania wezwania.

Polecany produkt: PFRON. Rewolucja we wpłatach>>>

Tylko raz


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane