statystyki

PFRON dofinansuje spółdzielnie socjalne

autor: Michalina Topolewska18.12.2018, 16:00
1580 spółdzielni socjalnych działa w Polsce.

1580 spółdzielni socjalnych działa w Polsce.źródło: ShutterStock

Spółdzielnia socjalna będzie mogła wnioskować o pieniądze na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnej osoby niepełnosprawnej lub na pokrycie kosztów jej wynagrodzenia.

Szczegółowe warunki ubiegania się o te formy wsparcia określa projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, który został skierowany do konsultacji. Zgodnie z obowiązującym od 31 marca br. art. 26g ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 511 ze zm.) spółdzielnia socjalna może otrzymać dofinansowanie na stworzenie stanowiska pracy w dwóch kwotach: do wysokości sześciokrotności przeciętnej pensji, jeżeli zobowiąże się do zatrudnienia niepełnosprawnego przez 12 miesięcy, lub do jej piętnastokrotności, jeśli okres ten będzie wynosił 24 miesiące. Pieniądze na pokrycie kosztów wynagrodzenia mogą być przyznane spółdzielni do wysokości najniższej pensji i przysługują przez sześć miesięcy.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane