Symulowanie choroby nadal bez konsekwencji. Kontrole zwolnień będą łatwe do storpedowania

autor: Karolina Topolska19.10.2018, 07:25; Aktualizacja: 19.10.2018, 08:33
Zaproponowana nowelizacja pozwala wezwać na kontrolę szybciej: telefonicznie, np. sms-em lub e-mailem

Zaproponowana nowelizacja pozwala wezwać na kontrolę szybciej: telefonicznie, np. sms-em lub e-mailemźródło: ShutterStock

Jeśli ZUS liczy na to, że wreszcie będzie mógł skutecznie kontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie, to może się przeliczyć. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, który przewiduje m.in. zmiany w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wcale mu w tym nie pomoże.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • garnison(2018-10-19 08:59) Zgłoś naruszenie 152

    To jest absurd, który obserwuję od ponad 20 lat! Jeśli ja (mężczyzna) pójdę do lekarza i dostanę zaświadczenie, że jestem w ciąży, to znaczy, że jestem, bo nie mam uprawnień ani wykształcenia by to kontrolować. Za wszystkie zwolnienia są w 100% odpowiedzialni lekarze, nie pacjenci. Problem polega na tym, że żadna WŁADZA nie chce się lekarzom narażać, bo następnym razem taki jeden z drugim nie dostaną miejsca na oddziale.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-10-19 10:21) Zgłoś naruszenie 133

    Do wszystkich "P Osłow wypowaiadajacych sie POwyzej. Niekt nie może zmusic mnie do ujawniania mojej obecności w mieszkaniu ,warowania przy drzwiach i otwierania drzwi. jest skrzynka pocztowa na drzwiach możesz se tam wrzucic prosbe o spotkania.

    Odpowiedz
  • Ona(2018-10-19 09:19) Zgłoś naruszenie 95

    A dlaczego lekarze tak lekką ręką wypisują zwolnienia? To od lekarzy należałoby egzekwować kary za wypisywanie fałszywych zwolnień

    Odpowiedz
  • l -4(2018-10-20 12:03) Zgłoś naruszenie 51

    Przykład idzie z góry. Wystarczy afera finansowa , wojskowa polityczna a główny oskarżony jest zaraz na zwolnieniu.lekarskim . Lekarz nie ponosi zadnych konsekwencji.

    Odpowiedz
  • Roma(2018-10-19 09:22) Zgłoś naruszenie 512

    Mi kiedyś lekarz rodzinny powiedział że jak przed świętami potrzebuję wolne aby umyć okna to on mi wypisze L4 - to jest problem, trzeba pracować nad mentalnością lekarzy

    Odpowiedz
  • American(2018-10-19 08:12) Zgłoś naruszenie 46

    Moze niech ZUS stworzy nowe stanowisko - konstultanta door-2-door, wtedy taki pracownik dostanie liste adresow zamieszkania osob chorych i bedzie mogl odwiedzic chorego osobiscie. Ciekawe, czemu jeszcze nikt na to nie wpadl, to calkiem realne w polskiej rzeczywistosci. Chory nie otwiera? Konsultant zdaje sprawozdanie, ze obywatel byl zdolny do pracy, ale klamal co do swojej niedespozycyjnosci - profit.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gabrielle Davenport(2018-10-19 12:31) Zgłoś naruszenie 012

    Zacznij zarabiać już teraz .... Uzyskaj więcej czasu dla swojej rodziny, wykonując zadania, które wymagają tylko posiadania komputera i dostępu do Internetu i możesz mieć to w domu. Zacznij zarabiać od 8216 $ do 10358 $ na tydzień. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było, gdy go wypróbowałem. Oto, co robię. Kliknij na to przejdź do zakładki tech, aby uzyskać więcej szczegółów ... .......... ❥❥❥ ❥❥ ❥❥❥

    Odpowiedz