Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

500 zł na dziecko krok po kroku: Zobacz, jak otrzymać świadczenie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ile pieniędzy dostanie rodzina? Dodatek w wysokości 500 złotych otrzyma polska rodzina na drugie i każde kolejne dziecko - świadczenie będzie wypłacane co miesiąc do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny. W przypadku rodzin, u których dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 zł miesięcznie, pomoc będzie wypłacana także na pierwsze dziecko. Błędne rachunki Szydło: Budżet wyda więcej na program 500 zł na dziecko>> Natomiast jeżeli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne, świadczenie będzie przysługiwało, o ile dochód na jednego członka nie przekroczy 1200 zł na miesiąc. Przy czym kryteria dochodowe uprawniające do wsparcia nie są ustalone na stałe - mają być weryfikowane co dwa lata.
Ile pieniędzy dostanie rodzina? Dodatek w wysokości 500 złotych otrzyma polska rodzina na drugie i każde kolejne dziecko - świadczenie będzie wypłacane co miesiąc do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny. W przypadku rodzin, u których dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 zł miesięcznie, pomoc będzie wypłacana także na pierwsze dziecko. Błędne rachunki Szydło: Budżet wyda więcej na program 500 zł na dziecko>> Natomiast jeżeli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne, świadczenie będzie przysługiwało, o ile dochód na jednego członka nie przekroczy 1200 zł na miesiąc. Przy czym kryteria dochodowe uprawniające do wsparcia nie są ustalone na stałe - mają być weryfikowane co dwa lata. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • rz
    2016-01-09 17:50:07
    Rzygać pisze się przez "rz".
    0
  • Piotr
    2016-01-11 13:56:09
    Mam troje dzieci na utrzymaniu. Córka 19 lat - uczy się. Syn 18 lat- uczy się. Syn 14 lat- uczy się. To będę miał płacone czy nie?
    3
  • salomea
    2016-01-09 15:39:52
    przestańcie już==te 500zł.dawać-=dajecie,a nie dacie==tak szczerze to mi się ==żygać chce.=przepraszam za słowo,ale to prawda==
    5
    pokażodpowiedzi (1)
  • anonimka
    2016-01-25 06:11:17
    Super. Ja uczciwie zarabiająca polka mogę pomarzyć o tych 500zł bo wraz z dochodami męża przekraczamy próg a mamy jedno dziecko (i nie możemy mieć więcej) i w sumie nie przejmowała bym się tym gdyby nie dwie inne sytuacje : Pierwsza mój kierownik wraz z małżonką mający dochody 100% większe lecz posiadający dwójkę dzieci dostanie . Po drugie moja siostra-patologia która nigdy nie pracowała i pracować nie ma zamiaru żyjącą z alimentów na dwójkę dzieci również dostanie ( przemysł alkoholowy bardziej dofinansuje ). I gdzie tutaj sprawiedliwość.
    0
  • radca
    2016-01-11 10:44:48
    UWAGA! nie wiem, co redakcja ma na myśli, ale nie jest tak, ze pozostawanie w związku małżeńskim jest legalne, gdy ma się skończone 17 lat: Art. 10 (kodeks rodzinny i opiekuńczy) § 1. Nie może zawrzeć małżeństwa osoba niemająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. § 2. Unieważnienia małżeństwa zawartego przez mężczyznę, który nie ukończył lat osiemnastu, oraz przez kobietę, która nie ukończyła lat szesnastu albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz przed ukończeniem lat osiemnastu, może żądać każdy z małżonków. § 3. Nie można unieważnić małżeństwa z powodu braku przepisanego wieku, jeżeli małżonek przed wytoczeniem powództwa ten wiek osiągnął. § 4. Jeżeli kobieta zaszła w ciążę, jej mąż nie może żądać unieważnienia małżeństwa z powodu braku przepisanego wieku. Tak więc - po pierwsze zasadą jest, że małżeństwo może zawrzeć tylko osoba pełnoletnia, tj. taka która skończyła 18 lat - i dotyczy to zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Po drugie, wyjątkowo, ale tylko za zgodą sądu opiekuńczego, małżeństwo może zawrzeć kobieta (ale tylko kobieta), która ukończyła lat 16 - czyli do ukończenia 16 lat - bez wyjątków zakaz dla kobiet - w wieku 16-18 lat - kobiety mogą zawrzeć małżeństwo, ale tylko za zgoda Sądu (najczęściej sądy wyrażają taką zgodę ze względu na ciążę lub stan zdrowia i ryzyko niedożycia do lat 18). Mężczyzna bezwzględnie musi mieć ukończone 18 lat. Poniżej tego wieku nie może dostać zgody na zawarcie małżeństwa nawet od sadu opiekuńczego. Zatem Redakcjo - proszę o korektę w zakresie wieku umożliwiającego zawarcie małżeństwa! Co do kwalifikacji dziecka jako pierwszego, drugiego - poczekajmy na konkretne zapisy ustawy - wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
    0
  • GOSIA
    2016-04-15 22:05:49
    najlepiej z 500+ wyjdą rodziny patologiczne.ojciec pijany nie pracuje matka nie lepsza nie pracuje .dostaną kasę i dla kogo najlepiej dla dzieci.głupota 500+
    0
  • prf
    2016-01-10 10:21:16
    "świadczenie będzie wypłacane co miesiąc do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat " Tu jest nieścisłość. Zapis nie mówi, o tym które dziecko ukończy 18 lat? Czyli mam dziecko 17 lat, rodzi się maluszek. To przez ile lat będzie wypłacany dodatek? Przez rok? Dziękuję ;-)))
    5
  • radca
    2016-01-11 10:44:25
    UWAGA! nie wiem, co redakcja ma na myśli, ale nie jest tak, ze pozostawanie w związku małżeńskim jestlegalne, gdy ma się skończone 17 lat: Art. 10 (kodeks rodzinny i opiekuńczy) § 1. Nie może zawrzeć małżeństwa osoba niemająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. § 2. Unieważnienia małżeństwa zawartego przez mężczyznę, który nie ukończył lat osiemnastu, oraz przez kobietę, która nie ukończyła lat szesnastu albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz przed ukończeniem lat osiemnastu, może żądać każdy z małżonków. § 3. Nie można unieważnić małżeństwa z powodu braku przepisanego wieku, jeżeli małżonek przed wytoczeniem powództwa ten wiek osiągnął. § 4. Jeżeli kobieta zaszła w ciążę, jej mąż nie może żądać unieważnienia małżeństwa z powodu braku przepisanego wieku. Tak więc - po pierwsze zasadą jest, że małżeństwo może zawrzeć tylko osoba pełnoletnia, tj. taka która skończyła 18 lat - i dotyczy to zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Po drugie, wyjątkowo, ale tylko za zgodą sądu opiekuńczego, małżeństwo może zawrzeć kobieta (ale tylko kobieta), która ukończyła lat 16 - czyli do ukończenia 16 lat - bez wyjątków zakaz dla kobiet - w wieku 16-18 lat - kobiety mogą zawrzeć małżeństwo, ale tylko za zgoda Sądu (najczęściej sądy wyrażają taką zgodę ze względu na ciążę lub stan zdrowia i ryzyko niedożycia do lat 18). Mężczyzna bezwzględnie musi mieć ukończone 18 lat. Poniżej tego wieku nie może dostać zgody na zawarcie małżeństwa nawet od sadu opiekuńczego. Zatem Redakcjo - proszę o korektę w zakresie wieku umożliwiającego zawarcie małżeństwa! Co do kwalifikacji dziecka jako pierwszego, drugiego - poczekajmy na konkretne zapisy ustawy - wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
    1
  • ?
    2016-01-11 08:19:38
    Dokładnie, moje pierwsze dziecko 18 lat skończy w grudniu br. a drugie skończy w tym roku 9 lat i nadal nie wiem czy w grudniu moje drugie dziecko stanie się dla rządu i tego programu pierwszym?
    1
  • marta
    2016-03-08 18:57:02
    tak się stanie drugie dziecko stanie się pani 1 dzieckiem i jeśli przekroczy dochodnie dostanie pani 500 zl. dlatego to 500 zl plus powinno być dla każdego dziecka....ale nie stety tak się nie stanie...
    0
  • danka
    2017-07-05 12:43:06
    trzeba najpierw isc dz urzedu pracy dla bezrobotnych ipozniej prosic o 500?
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej