statystyki

Uprawnienia rodziców w jednej ustawie

autor: Łukasz Guza01.10.2015, 07:11; Aktualizacja: 01.10.2015, 08:02
Niewykluczone, że w przyszłości z kodeksu pracy i poszczególnych przepisów ubezpieczeniowych znikną regulacje normujące przywileje rodzicielskie.

Niewykluczone, że w przyszłości z kodeksu pracy i poszczególnych przepisów ubezpieczeniowych znikną regulacje normujące przywileje rodzicielskie.źródło: ShutterStock

Urlopy, świadczenia i zasiłki na opiekę nad dzieckiem mogłyby być uregulowane w odrębnym akcie. Eksperci mają jednak wątpliwości co do zasadności takiej zmiany.

Niewykluczone, że w przyszłości z kodeksu pracy i poszczególnych przepisów ubezpieczeniowych znikną regulacje normujące przywileje rodzicielskie. W trakcie debaty DGP poświęconej ujednoliceniu podstaw zatrudnienia Radosław Mleczko, wiceminister pracy i polityki społecznej, podkreślał, że rozważenia wymaga stworzenie odrębnej ustawy o uprawnieniach rodziców. Obejmowałaby ona bardzo liczne rozwiązania w zakresie uprawnień rodzicielskich zarówno dla tych osób, które są zatrudnione na umowie o pracę, jak i na innych podstawach lub bezrobotnych. Taka minikonstytucja dla rodziców w sposób komplementarny określałaby zatem przywileje każdego opiekuna, bez względu na to, czy jest np. pracownikiem, samozatrudnionym, zleceniobiorcą czy studentem.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane