statystyki

Środków z ZFŚS nie można wydać na walkę z wirusem

autor: Maciej Ambroziewicz19.09.2020, 16:00
Finansowanie środków ochrony osobistej nie jest działalnością socjalną w rozumieniu ustawy

Finansowanie środków ochrony osobistej nie jest działalnością socjalną w rozumieniu ustawyźródło: ShutterStock

W związku z COVID-19 przechodzimy przez okres przejściowych problemów finansowych. Czy w tej sytuacji możemy finansować z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wydatki związane z bhp, takie jak płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni czy maseczki ochronne?

Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych definiuje pojęcie działalności socjalnej jako usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, udzielanie pomocy materialnej – rzeczowej lub finansowej, a także zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową. Zasady przeznaczania środków tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa natomiast pracodawca w regulaminie ZFŚS, skonsultowanym z zakładową organizacją związkową. Pracodawca, u którego nie działa taka organizacja, uzgadnia go z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane