statystyki

Informacje o wysokości ulgi na PFRON na nowym druku

autor: Michalina Topolewska06.09.2018, 16:00
762 - tylu pracodawców udzielało ulg we wpłatach na PFRON w 2017 r.

762 - tylu pracodawców udzielało ulg we wpłatach na PFRON w 2017 r.źródło: ShutterStock

Pracodawca będzie musiał wskazać na nowym formularzu, czy i w jakim terminie poinformował klienta o zasadach uzyskiwania ulg we wpłatach na PFRON.

Taki wymóg przewiduje projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie informacji dotyczących kwot obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ewidencji wystawionych informacji o kwocie obniżenia. Wprowadza on nowe wzory druków INF-U oraz INF-1-u. Pierwszy jest wystawiany przez przedsiębiorcę dla nabywcy jego towarów lub usług i wskazuje kwotę obniżenia (niezależnie, czy zamierza skorzystać z ulgi czy nie). Natomiast drugi druk jest wysyłany do funduszu i zawiera dane o miesięcznej liczbie INF-U wydanych wszystkim klientom.

Obecne wersje obydwu tych dokumentów wymagają dostosowania do zmian w przepisach, jakie wejdą w życie od 1 października br. na mocy ustawy z 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1076). Wśród nich jest m.in. zmiana dotycząca udzielania i korzystania z ulg przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład innych podmiotów (np. oddziały firm) oraz jednostki organizacyjne samorządów, które nie są płatnikami podatku VAT. Z tego względu na drukach INF-U oraz INF-1-u pojawi się pozycja, w której sprzedawca musi podać informacje o swojej strukturze.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane