statystyki

Informacje o wysokości ulgi na PFRON na nowym druku

autor: Michalina Topolewska06.09.2018, 16:00
762 - tylu pracodawców udzielało ulg we wpłatach na PFRON w 2017 r.

762 - tylu pracodawców udzielało ulg we wpłatach na PFRON w 2017 r.źródło: ShutterStock

Pracodawca będzie musiał wskazać na nowym formularzu, czy i w jakim terminie poinformował klienta o zasadach uzyskiwania ulg we wpłatach na PFRON.

Taki wymóg przewiduje projekt rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie informacji dotyczących kwot obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ewidencji wystawionych informacji o kwocie obniżenia. Wprowadza on nowe wzory druków INF-U oraz INF-1-u. Pierwszy jest wystawiany przez przedsiębiorcę dla nabywcy jego towarów lub usług i wskazuje kwotę obniżenia (niezależnie, czy zamierza skorzystać z ulgi czy nie). Natomiast drugi druk jest wysyłany do funduszu i zawiera dane o miesięcznej liczbie INF-U wydanych wszystkim klientom.

Obecne wersje obydwu tych dokumentów wymagają dostosowania do zmian w przepisach, jakie wejdą w życie od 1 października br. na mocy ustawy z 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1076). Wśród nich jest m.in. zmiana dotycząca udzielania i korzystania z ulg przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład innych podmiotów (np. oddziały firm) oraz jednostki organizacyjne samorządów, które nie są płatnikami podatku VAT. Z tego względu na drukach INF-U oraz INF-1-u pojawi się pozycja, w której sprzedawca musi podać informacje o swojej strukturze.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane