statystyki

Wyższe dofinansowanie z PFRON w 2019 r.

autor: Michalina Topolewska28.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:45
Wyższe wydatki mają być pokryte dzięki wzrostowi przychodów do PFRON.

Wyższe wydatki mają być pokryte dzięki wzrostowi przychodów do PFRON.źródło: ShutterStock

Ponad 3,3 mld zł wyda w przyszłym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Taka kwota została zapisana w planie finansowym funduszu na 2019 r., który jest częścią projektu ustawy budżetowej. Łącznie wyda on 5,53 mld zł, co oznacza, że jego budżet będzie wyższy od tegorocznego o 500 tys. zł. Jak co roku PFRON najwięcej środków przeznaczy właśnie na wypłatę dopłat do pensji. O ile w tym roku zarezerwowanych jest na ten cel 3,15 mld zł, to w 2019 r. będzie to 3,32 mld zł.

– Wzrost wydatków związany jest z tym, że rośnie liczba niepełnosprawnych pracowników, do których wynagrodzeń dopłaca PFRON – mówi Krzysztof Kosiński, wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (9)

 • niepełnosprawny(2018-09-17 20:32) Zgłoś naruszenie 388

  Dopłaty do wynagrodzeń dla niepełnosprawnych pracowników,nie mają żadnego znaczenia dla tych pracowników ,bo Oni nic z tego nie mają,tylko zyskują kombinatorzy i ciemiężyciele tych chorych ludzi,to jest największy finansowy przekręt ,okradający ludzi chorych.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • K.K.(2018-08-28 13:16) Zgłoś naruszenie 172

  Czy gazecie z nazwy "Prawnej" wypada pisać tak nierzetelne tytuły artykułów. Wyższa kwota przeznaczona na dofinansowania nie ma nic wspólnego z ich wysokością, która od lat pozostaje bez zmian.

  Odpowiedz
 • Greta(2018-08-28 08:45) Zgłoś naruszenie 151

  ale ściema, dopłaty nie zmieniają się od lata, a jeśli cokolwiek się zmienia to na gorsze

  Odpowiedz
 • myWspieramy.org(2018-10-01 20:03) Zgłoś naruszenie 101

  Faktycznie wydaje się, że tytuł artykułu jest trochę niefortunny. Wysokość dofinansowania nie ulega zmianie, zmienia się jedynie łączna wartość dofinansować do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

  Odpowiedz
 • Jarek(2018-10-10 14:48) Zgłoś naruszenie 70

  Ludzie posłuchajcie. Znalazłem coś co niepokoiło bo wiadomo że fajnie jest dostać dotację na otwarcie filmy. Ja mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i od dłuższego czasu marzyłem otworzyć firmę. Zacząłem przeanalizować czy wszystko jest dobre i sprawiedliwe oczywiście można powiedzieć że dobre ale według mnie są rzeczą która jest niesprawiedliwa. Byłem w Opolu w pefronie na rozmowę i zadałem pytanie jak to jest bo wiemy że możemy skorzystać do 60000 zł na otwarcie firmy ale okazuje się że to jest tylko Pula tej kwoty I jeżeli w jednym roku składa 3 osoby i dostaną pozytywną odpowiedź że się należy to z tej puli 60000 zł trzeba podzielić na 3 osoby a więc wynosi około 20 000 zł na jedną osobę i pod warunkiem mamy czyli musimy trzymać firmę 2 lata a teraz tam jeśli osoba pełno sprawna z korzysta z Urzędu Pracy dotacje na firmę to dostanie około 25000 zł ale musi trzymać firmę przez rok to w takim razie pytanie brzmi czy to jest uczciwe i sprawiedliwie i czy rzeczywiście dla niepełnosprawnych to jest pomóc? Czy dyskryminacja? W Opolu na rozmowie nie wiedzieli co odpowiedzieć na moje pytanie a więc polecili mi żebym pojechał do swojego Urzędu Pracy i do dyrektora i porozmawiać o tym i to jest takie głupie bo co dyrektor ma z tym wspólnego? Przecież ty tylko PFRON się zajmuje dofinansowaniem pieniężnym a nie dyrektor Urzędu Pracy. Pozdrawiam

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gosc - xxxxx- 2019(2019-01-15 14:56) Zgłoś naruszenie 11

  ludzie posluchajcie - nie ufam dla petronu w polsce tym bardzie na mazowszu - jestem mlody chlopakiem niepelnosprawnym z mazowsza kturemu odmuwiono dofinasowania do malej dzialalnosci otworzonej przez osobe niepelnosprawna wlasnie z mazowsza , petron to wielka sciema dla osob niepelnosprawnych w polsce wlasnie dla osob niepelnosprawnych w polsce . z petronu kase dostaja starsij ludzie od lat 49 do 67 lat niepelnosprawnych otrzymuja kase na mazowszu i w polsce anie mlodzi ludzie niepelnosprawnij .. mlodzi ludzie niepelnosprawnij na wozkach jnwalickich sa odsylanij z kwitkiem z petronu i mlodzi ludzie z padaczka prowadzacy male firmy rodzinne terz sa odsylanij z kwdkiem i wysmiewani przez ludzi w petroniie warszwie i popychanie ja pilka bejzbolowa na bok zeby nie dostaly zadnych piniedzy z petronu dla osob niepelnosprawnych ludzi mlodych niepelnosprawnych ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane