statystyki

Wyższe dofinansowanie z PFRON w 2019 r.

autor: Michalina Topolewska28.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:45
Wyższe wydatki mają być pokryte dzięki wzrostowi przychodów do PFRON.

Wyższe wydatki mają być pokryte dzięki wzrostowi przychodów do PFRON.źródło: ShutterStock

Ponad 3,3 mld zł wyda w przyszłym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Taka kwota została zapisana w planie finansowym funduszu na 2019 r., który jest częścią projektu ustawy budżetowej. Łącznie wyda on 5,53 mld zł, co oznacza, że jego budżet będzie wyższy od tegorocznego o 500 tys. zł. Jak co roku PFRON najwięcej środków przeznaczy właśnie na wypłatę dopłat do pensji. O ile w tym roku zarezerwowanych jest na ten cel 3,15 mld zł, to w 2019 r. będzie to 3,32 mld zł.

– Wzrost wydatków związany jest z tym, że rośnie liczba niepełnosprawnych pracowników, do których wynagrodzeń dopłaca PFRON – mówi Krzysztof Kosiński, wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (9)

 • niepełnosprawny(2018-09-17 20:32) Zgłoś naruszenie 388

  Dopłaty do wynagrodzeń dla niepełnosprawnych pracowników,nie mają żadnego znaczenia dla tych pracowników ,bo Oni nic z tego nie mają,tylko zyskują kombinatorzy i ciemiężyciele tych chorych ludzi,to jest największy finansowy przekręt ,okradający ludzi chorych.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • K.K.(2018-08-28 13:16) Zgłoś naruszenie 172

  Czy gazecie z nazwy "Prawnej" wypada pisać tak nierzetelne tytuły artykułów. Wyższa kwota przeznaczona na dofinansowania nie ma nic wspólnego z ich wysokością, która od lat pozostaje bez zmian.

  Odpowiedz
 • Greta(2018-08-28 08:45) Zgłoś naruszenie 151

  ale ściema, dopłaty nie zmieniają się od lata, a jeśli cokolwiek się zmienia to na gorsze

  Odpowiedz
 • myWspieramy.org(2018-10-01 20:03) Zgłoś naruszenie 101

  Faktycznie wydaje się, że tytuł artykułu jest trochę niefortunny. Wysokość dofinansowania nie ulega zmianie, zmienia się jedynie łączna wartość dofinansować do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

  Odpowiedz
 • Jarek(2018-10-10 14:48) Zgłoś naruszenie 70

  Ludzie posłuchajcie. Znalazłem coś co niepokoiło bo wiadomo że fajnie jest dostać dotację na otwarcie filmy. Ja mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i od dłuższego czasu marzyłem otworzyć firmę. Zacząłem przeanalizować czy wszystko jest dobre i sprawiedliwe oczywiście można powiedzieć że dobre ale według mnie są rzeczą która jest niesprawiedliwa. Byłem w Opolu w pefronie na rozmowę i zadałem pytanie jak to jest bo wiemy że możemy skorzystać do 60000 zł na otwarcie firmy ale okazuje się że to jest tylko Pula tej kwoty I jeżeli w jednym roku składa 3 osoby i dostaną pozytywną odpowiedź że się należy to z tej puli 60000 zł trzeba podzielić na 3 osoby a więc wynosi około 20 000 zł na jedną osobę i pod warunkiem mamy czyli musimy trzymać firmę 2 lata a teraz tam jeśli osoba pełno sprawna z korzysta z Urzędu Pracy dotacje na firmę to dostanie około 25000 zł ale musi trzymać firmę przez rok to w takim razie pytanie brzmi czy to jest uczciwe i sprawiedliwie i czy rzeczywiście dla niepełnosprawnych to jest pomóc? Czy dyskryminacja? W Opolu na rozmowie nie wiedzieli co odpowiedzieć na moje pytanie a więc polecili mi żebym pojechał do swojego Urzędu Pracy i do dyrektora i porozmawiać o tym i to jest takie głupie bo co dyrektor ma z tym wspólnego? Przecież ty tylko PFRON się zajmuje dofinansowaniem pieniężnym a nie dyrektor Urzędu Pracy. Pozdrawiam

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gosc - xxxxx- 2019(2019-01-15 14:56) Zgłoś naruszenie 11

  ludzie posluchajcie - nie ufam dla petronu w polsce tym bardzie na mazowszu - jestem mlody chlopakiem niepelnosprawnym z mazowsza kturemu odmuwiono dofinasowania do malej dzialalnosci otworzonej przez osobe niepelnosprawna wlasnie z mazowsza , petron to wielka sciema dla osob niepelnosprawnych w polsce wlasnie dla osob niepelnosprawnych w polsce . z petronu kase dostaja starsij ludzie od lat 49 do 67 lat niepelnosprawnych otrzymuja kase na mazowszu i w polsce anie mlodzi ludzie niepelnosprawnij .. mlodzi ludzie niepelnosprawnij na wozkach jnwalickich sa odsylanij z kwitkiem z petronu i mlodzi ludzie z padaczka prowadzacy male firmy rodzinne terz sa odsylanij z kwdkiem i wysmiewani przez ludzi w petroniie warszwie i popychanie ja pilka bejzbolowa na bok zeby nie dostaly zadnych piniedzy z petronu dla osob niepelnosprawnych ludzi mlodych niepelnosprawnych ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane