statystyki

ZUS pomaga małym przedsiębiorcom. W każdej placówce darmowe porady

autor: Bożena Wiktorowska05.02.2018, 07:10; Aktualizacja: 05.02.2018, 08:33
Wielu prowadzących działalność chce sprawdzić, co się dzieje na ich kontach po zaksięgowaniu pierwszej wpłaty.

Wielu prowadzących działalność chce sprawdzić, co się dzieje na ich kontach po zaksięgowaniu pierwszej wpłaty.źródło: ShutterStock

Od 1 lutego we wszystkich placówkach Zakładu doradcy płatników składek udzielają porad w sprawach związanych z ubezpieczeniami. Właściciele firm chwalą nowe rozwiązanie.

– Zainteresowanie jest ogromne – mówi Wojciech Dyląg, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego. – Tylko w pierwszych godzinach pracy do naszych doradców zgłosiło się blisko 60 osób. Przeważają studenci oraz absolwenci wyższych szkół, którzy planują założenie własnej działalności gospodarczej. Pierwsze osoby zgłosiły się do nas, jeszcze zanim uruchomiliśmy nową usługę – dodaje.

Podobna sytuacja jest na północy kraju.

– W naszych oddziałach tylko pierwszego dnia zjawiło się kilkudziesięciu przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem porady. I to zarówno w Gdańsku, jak i w Słupsku – twierdzi Krzysztof Cieszyński, rzecznik regionalny ZUS województwa pomorskiego. – Osoby, które rozpoczęły działalność z początkiem tego miesiąca, chciały poznać zasady opłacania składek na jedno konto oraz odbierały jeden numer rachunku składkowego. Pojawił się też zadłużony przedsiębiorca i był zainteresowany, jak dług wobec ZUS rozłożyć na raty – dodaje.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane