statystyki

Schronisko zapewni bezdomnym usługi opiekuńcze

autor: Michalina Topolewska11.01.2018, 20:00
Projekt ustawy wydłuża okres, w którym wszystkie działające obecnie placówki dla bezdomnych muszą dostosować się do wyznaczonych standardów.

Projekt ustawy wydłuża okres, w którym wszystkie działające obecnie placówki dla bezdomnych muszą dostosować się do wyznaczonych standardów.źródło: ShutterStock

Samorządy oraz organizacje pozarządowe będą mogły zakładać placówki zapewniające pobyt bezdomnym, którzy wymagają częściowej pomocy i opieki w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych. Taką możliwość przewiduje projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej, którym wczoraj zajmowała się w Sejmie komisja polityki społecznej i rodziny.

Obecnie osoby bez stałego miejsca zamieszkania mogą uzyskać wsparcie w schronisku, ogrzewalni lub noclegowni. Gdy nowelizacja wejdzie w życie (ma to nastąpić po 30 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw), dołączy do nich schronisko z usługami opiekuńczymi.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach w takiej placówce gmina będzie mogła też umieścić bezdomnego, który posiada decyzję kierującą do domu pomocy społecznej, ale nie może w nim zamieszkać ze względu na brak wolnych miejsc. Jego pobyt w schronisku z usługami opiekuńczymi nie będzie mógł jednak trwać dłużej niż cztery miesiące.


Pozostało jeszcze 33% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane