statystyki

Przy większym dochodzie będzie niższy zasiłek na dzieci z pomocy społecznej

autor: Michalina Topolewska23.04.2015, 07:22; Aktualizacja: 23.04.2015, 08:33

Ośrodek pomocy społecznej na podstawie specjalnego mechanizmu obliczy kwotę świadczeń na dzieci w przypadku, gdy rodzina przekracza kryterium dochodowe uprawniające do finansowego wsparcia.

Reklama


Jego wprowadzenie zakłada rządowa nowelizacja ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 114), którą w swoim expose zapowiadała premier Ewa Kopacz. Wczoraj podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian.

Obecnie prawo do zasiłku rodzinnego jest uzależnione od tego, czy spełnione jest kryterium dochodowe wynoszące 574 zł na osobę w rodzinie lub 664 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne. Jeżeli opiekunowie przekraczają ten próg, wsparcie finansowe nie jest im przyznawane. Rodzice tracą też świadczenia, gdy w trakcie ich pobierania poprawia się ich sytuacja dochodowa.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane