statystyki

Opozycjoniści bez kolejki do domu pomocy społecznej

autor: Bożena Wiktorowska16.04.2015, 07:52; Aktualizacja: 16.04.2015, 08:32

Osoby walczące o demokrację, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, zyskają prawo do pomocy finansowej państwa. Skorzystanie z takiego wsparcia umożliwi ustawa z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, która dzisiaj ma być przyjęta przez Senat bez poprawek. Taka jest bowiem rekomendacja trzech komisji senackich.

Dzięki temu od 31 sierpnia tego roku osoby, które w latach 1956–1989 przez co najmniej 12 miesięcy prowadziły działalność na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę, będą mogły ubiegać się o status działacza opozycji antykomunistycznej i otrzymać specjalną legitymację oraz odznakę honorową. Uzyskają też prawo do wsparcia finansowego – pomoc będzie mogła być przyznana m.in. na zakup wózka inwalidzkiego, sprzętu rehabilitacyjnego czy przedmiotów ortopedycznych. Dodatkowe środki będzie można także przeznaczyć na remont mieszkania i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Pozostało jeszcze 38% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane