statystyki

Opozycjoniści bez kolejki do domu pomocy społecznej

autor: Bożena Wiktorowska16.04.2015, 07:52; Aktualizacja: 16.04.2015, 08:32

Osoby walczące o demokrację, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, zyskają prawo do pomocy finansowej państwa. Skorzystanie z takiego wsparcia umożliwi ustawa z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, która dzisiaj ma być przyjęta przez Senat bez poprawek. Taka jest bowiem rekomendacja trzech komisji senackich.

Dzięki temu od 31 sierpnia tego roku osoby, które w latach 1956–1989 przez co najmniej 12 miesięcy prowadziły działalność na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę, będą mogły ubiegać się o status działacza opozycji antykomunistycznej i otrzymać specjalną legitymację oraz odznakę honorową. Uzyskają też prawo do wsparcia finansowego – pomoc będzie mogła być przyznana m.in. na zakup wózka inwalidzkiego, sprzętu rehabilitacyjnego czy przedmiotów ortopedycznych. Dodatkowe środki będzie można także przeznaczyć na remont mieszkania i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane