statystyki

Pracownicy socjalni chcą wzrostu dodatku terenowego

autor: Michalina Topolewska07.12.2016, 07:32; Aktualizacja: 07.12.2016, 08:46
pieniądze, finanse, złotówki

Dodatek jest wypłacany, jeśli do zadań pracownika należy praca z rodzinami w terenie.źródło: ShutterStock

Kwota, która stanowi element wynagrodzenia osób przeprowadzających wywiady środowiskowe, nie zmieniła się od 11 lat. Dlatego Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) postuluje jej podniesienie.

W związku z tym organizacja zwróciła się do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, o znowelizowanie ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 930 ze zm.). To właśnie jej art. 121 ust. 3a przewiduje, że pracownikowi socjalnemu, który jest zatrudniony na pełen etat w samorządowej jednostce pomocy społecznej, przysługuje miesięczny dodatek do wynagrodzenia w wysokości 250 zł. Jest on wypłacany, jeśli do jego zadań należy praca z rodzinami w terenie, w tym przeprowadzanie wywiadów środowiskowych. Problem w tym, że kwota ta nie była zwiększana od lat, co powoduje, że jej faktyczna wartość wynosi obecnie 200 zł.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane