Outsourcing usług nie wyklucza ulgi na PFRON

autor: Michalina Topolewska18.04.2016, 19:00
Biuro wyjaśnia, że świadczenie przez pracodawcę usług, które były wykonywane przez jego: pracowników, zleceniobiorców (o ile nie prowadzą działalności gospodarczej) oraz osoby zatrudnione w innych firmach, których pracę mu udostępniono (outsourcing), nie wyłącza uznania ich za usługi własne.

Biuro wyjaśnia, że świadczenie przez pracodawcę usług, które były wykonywane przez jego: pracowników, zleceniobiorców (o ile nie prowadzą działalności gospodarczej) oraz osoby zatrudnione w innych firmach, których pracę mu udostępniono (outsourcing), nie wyłącza uznania ich za usługi własne.źródło: ShutterStock

Jeśli przedsiębiorca świadczy usługi za pośrednictwem zleceniobiorców niemających działalności gospodarczej lub pracowników innych firm, to dają one podstawę do udzielenia klientowi obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Tak wynika ze stanowiska przedstawionego przez Biuro Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych (BON).

O udzielenie wyjaśnienia wystąpiła jedna z firm. Powód: fundusz w trakcie kontroli zaczął kwestionować prawidłowość udzielania ulg w sytuacji, gdy pracodawca realizuje usługę nie tylko poprzez swoich pracowników, ale też osoby, z którymi podpisał umowę-zlecenie, oraz pochodzące z agencji pracy tymczasowej.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane