statystyki

Rozdawanie żywności przez ośrodki pomocy tylko w wyjątkowych sytuacjach

autor: Michalina Topolewska29.07.2015, 07:31; Aktualizacja: 29.07.2015, 08:54

Ośrodek pomocy społecznej może odpowiadać za dystrybucję paczek z artykułami spożywczymi jedynie wtedy, gdy organizacji partnerskiej regionalnej (OPR) nie udało się na szczeblu lokalnym znaleźć podmiotu, który by się tym zajął.

Tak wynika z wyjaśnienia przedstawionego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) na pismo Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Alarmowała ona resort pracy, że w ramach realizacji unijnego programu Pomoc Żywnościowa (PŻ) w niektórych gminach dochodzi do sytuacji, gdy OPR podpisują umowy z ośrodkami pomocy społecznej, aby zajmowały się rozdawaniem paczek wśród osób o najniższych dochodach. Tyle że zgodnie z jego zasadami ich dystrybucją powinny zajmować się organizacje partnerskie lokalne (OPL). Rolą ośrodków jest tylko kwalifikowanie do wsparcia oraz wydawanie potwierdzających to skierowań.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane