statystyki

Niepełnosprawny psycholog więzienny z dodatkowym urlopem

autor: Michalina Topolewska09.06.2015, 07:12; Aktualizacja: 09.06.2015, 09:00

Pracownik służby więziennej, który doznał uszczerbku na zdrowiu, może korzystać z wolnego przewidzianego w przepisach ustawy rehabilitacyjnej.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) na wystąpienie prof. Ireny Lipowicz, rzecznika praw obywatelskich (RPO). Przedstawiony w piśmie problem dotyczył funkcjonariuszki służby więziennej zatrudnionej na stanowisku psychologa, która na skutek choroby uzyskała orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Odmówiono jej jednak prawa do szczególnych uprawnień przysługujących pracownikom z uszczerbkiem na zdrowiu, które są wymienione w art. 15–20 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Należą do nich m.in. krótszy czas pracy i dodatkowy urlop wypoczynkowy, trwający maksymalnie 10 dni.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane