statystyki

Niepełnosprawny psycholog więzienny z dodatkowym urlopem

autor: Michalina Topolewska09.06.2015, 07:12; Aktualizacja: 09.06.2015, 09:00

Pracownik służby więziennej, który doznał uszczerbku na zdrowiu, może korzystać z wolnego przewidzianego w przepisach ustawy rehabilitacyjnej.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) na wystąpienie prof. Ireny Lipowicz, rzecznika praw obywatelskich (RPO). Przedstawiony w piśmie problem dotyczył funkcjonariuszki służby więziennej zatrudnionej na stanowisku psychologa, która na skutek choroby uzyskała orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Odmówiono jej jednak prawa do szczególnych uprawnień przysługujących pracownikom z uszczerbkiem na zdrowiu, które są wymienione w art. 15–20 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Należą do nich m.in. krótszy czas pracy i dodatkowy urlop wypoczynkowy, trwający maksymalnie 10 dni.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane