statystyki

Mały ZUS plus. Rząd wie najlepiej, jak wspomóc małe firmy

autor: Paulina Szewioła25.11.2019, 08:59; Aktualizacja: 25.11.2019, 09:00
W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.

W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.źródło: ShutterStock

W projekcie dotyczącym tzw. małego ZUS plus, który pod koniec ubiegłego tygodnia został przyjęty przez Radę Ministrów, nie znalazła się ani jedna zmiana zaproponowana przez organizacje pracodawców.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przedłożony przez ministra rozwoju. Zakłada on zmiany w sposobie opłacania małego ZUS przez przedsiębiorców uzyskujących niskie dochody. Projektowane przepisy modyfikują m.in. wysokość progu przychodu umożliwiającego skorzystanie z ulgi oraz wprowadzają możliwość ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne na podstawie uzyskanego dochodu.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, trzeba będzie wykazać roczny przychód za poprzedni rok nieprzekraczający 120 tys. zł. Drugi warunek to dochód. Musi być on niższy niż 6 tys. zł miesięcznie.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • marcin(2019-12-12 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    na stare lata emeryturę :D ktoś kto teraz pracuje dostanie grosze. System nie działa, nikt nie bedzię wstanie utrzymać tego wyżu demograficznego. Dajcie ludzią pracować i wyjść z szarej strefy, 3 letni zusik plus, czemu nie na zawsze? Chciałbym założyć sobie firme i mieć pewność, że moje składki nie wzrosną po 3latach czy zarabiam czy nie

    Odpowiedz
  • kaja(2019-11-26 07:50) Zgłoś naruszenie 01

    Ustawy PiS są bardzo dobre dla cwaniaków, kombinatorów, oszustów. Różnica miedzy przychodem a dochodem to 4000 zł. miesięcznie, czyli kombinator natworzy kosztów na 4000 i już ma zmniejszony ZUS a ciekawa jestem, kto mu na stare lata wypłaci emeryturę? skoro składki będzie miał takie jak kot napłakał. Szkoda słów na rządowe ustawy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane