Rok po proteście niepełnosprawnych w Sejmie: Żaden z 21 postulatów nie został w całości zrealizowany

autor: Karolina Nowakowska07.05.2019, 07:01; Aktualizacja: 07.05.2019, 09:09
Protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Rok po proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie rząd nie spełnił większości postulatów, które były przedmiotem porozumienia. Żaden z 21 punktów nie został zrealizowany w całości, a zaledwie siedem – częściowo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • czytelnik(2019-05-07 08:32) Zgłoś naruszenie 2216

    DGP musi podgrzewać atmosferę, dziwne że poprzednio tego nie widzieli redaktorzy tej gazety zw. prawną, teraz tak się martwią o niepełnosprawnych, a gdzie najważniejsza bohaterka Hartwig

    Odpowiedz
  • Mobile(2019-05-07 08:56) Zgłoś naruszenie 416

    Rząd Solydarnosci nie może ugiąć się przed niepełnosprawnymi taj jak przed policją, lekarzami czy nauczycielami. Teraz Solydarnosc pokaże wszystkum jaka jest twarda i nieugieta...

    Odpowiedz
  • Warszawiak(2019-05-07 08:58) Zgłoś naruszenie 915

    Rząd Solydarnosci nie może ugiąć się przed niepełnosprawnymi taj jak przed policją, lekarzami czy nauczycielami. Teraz Solydarnosc pokaże wszystkum jaka jest twarda i nieugieta. Niech wszyscy zobaczą.

    Odpowiedz
  • obłudagórą(2019-05-07 09:59) Zgłoś naruszenie 1914

    Hartwich do boju ! , synalek jest już dziennikarzem GW oraz radnym , teraz czas na ciebie abyś wskoczyła na ciepłą POsadkę !!! Brawo Hartwich , tak się jedzie na niepełnosprawności synalka Kubuśka co to na buty nie ma !!! BRAWO TY !!!

    Odpowiedz
  • ojciec ON (2019-05-07 10:02) Zgłoś naruszenie 172

    Chamstwo w postepowaniu z ON nie ma granic Gdy żona otrzymała skierowanie z NFZ do sanatorium córka niepełnosprawna lat 31 już NIE bo ponoć ON przeszkadzają w sanatoriach i trudno z nimi współpracować chociaż w tym wypadku przewodnikiem miała być matka . Gdy zapłaciliśmy z własnej kieszeni 3000 zł nie było problemu tyle ze sami jesteśmy emerytami ,ale przecież 500 zł nie dali bo jakis przygłup stwierdził nawet że ON poszli by do kina teatru czy nawet na basen

    Odpowiedz
  • bez zludzen(2019-05-07 10:07) Zgłoś naruszenie 69

    Czas dobrobytu i spokoju juz przeszadl. Teraz nastepuje czs przygotowan do konfrontacji. Nie czas myslec o dobrym i wygodnym zyciu. Trzeba sie zbroic na potege , bo nie ma duzo czasu. Za duzo tych protestow i zadan. Pieniadze sa potrzebne ma wojsko i obrone.

    Odpowiedz
  • kocot(2019-05-07 10:30) Zgłoś naruszenie 1510

    Pani Hartwich to jednak skorzystała na proteście. Syn został radnym (chociaż był tak ciężko chory ponoć), Ale przecież to nie był protest polityczny - tak samo jak i nie polityczny był strajk nauczycieli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Proste i skuteczne na CEPY PIS...(2019-05-07 11:23) Zgłoś naruszenie 136

    PIS-Bolszewicy … OKŁAMYWALI Niepełnosprawnych … nadal OKŁAMUJĄ … i dalej będą OKŁAMYWAĆ sponierowanych Niepełnosprawych prze LOS i PIIS-Bolszwię dopóki, dopóty za Niepełnosprawnymi nie ujmie się i nie ZAGRZMI zdecydowanie ULICA !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mareks(2019-05-07 11:34) Zgłoś naruszenie 67

    No niestety Iwona Hartwich to zwykła kłamczucha a nie twarz protestu,by niepracującą matka domagała się kasy za opiekę nad pracującym i niepełnosprawnym synem ? w dodatku okłamując publicznie społeczeństwo.Może część tych opiekunów powinno zacząć zarabiać na siebie ? a nie żerować na niepełnosprawności innych .Części na pewno należy się większy zasiłek ale nie takim osobom jak Hartwich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PiS = POLEXIT(2019-05-07 11:36) Zgłoś naruszenie 62

    Uważam, że niepełnosprawni nabawili się swoich dolegliwości celowo, złośliwie szykanując w ten sposób legalnie wybrany polski rząd czym dowiedli braku poszanowania dla demokratycznego werdyktu Narodu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • smutek(2019-05-07 14:45) Zgłoś naruszenie 25

    To nie chodziło o niepełnosprawnych , na niepełnosprawnych się zarabia...no ale mamy nowych bohaterów....którzy b. dużo zyskali....sławę i pieniądze....

    Odpowiedz
  • cd(2019-05-07 15:45) Zgłoś naruszenie 27

    Niepełnosprawni czekają z utęsknieniem na rządy PO PSL .N i wtedy znowu będzie dobrze (niektórym) i będzie jak dawniej demokracja, sądy nierychliwe ale sprawiedliwe, itd itp...

    Odpowiedz
  • koniec (2019-05-08 08:52) Zgłoś naruszenie 13

    Jak wam sie nie podoba to jedzcie do np.Meksyku tam zobaczycie czy ktos dostaje emerytury a o niepełnosprawnych to zapomnijcie.Tam każdy człowiek pracuje obojetnie gdzie i jak bo musi sie utrzymac a wy tylko byscie łapska wyciagali, a do roboty zarabiac na swoje dzieci a nie prosic bez przerwy o jałmuznę.Jaki obowiązek ma państwo płacic za to,że komus sie urodziło dziecko chore?Kiedys takie dzieci ukrywali a dzisiaj sie panosza i chwala jakby to były ich karty przetargowe, wstyd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ON(2019-05-09 11:24) Zgłoś naruszenie 20

    a co mamy zrobić strajkować jak nauczyciele czy policja? hmm nam łatwiej będzie załatwić L4 :) żądajmy jak nauczyciele 1600zł podwyżki, mam sam zasiłek pielęgnacyjny 186zł i tak milczę i czekam na kolejną podwyżkę w listopadzie o 30zł do kwoty 215zł a fizjoterapeuci żądają 1600zł podwyżki? to mnie rozśmieszyła ta różnica a czekałem na podwyżkę zasiłku ponad 10 lat (o te 60zł rozbitej na 2 etapy :)) my tu protestujemy o 30zł a grupy państwowe mają dostawać razy 2500% więcej za strajk? - ech ta ich pazerność ;)

    Odpowiedz