statystyki

Partnerzy zadowoleni z 30-krotności w trybunale

autor: Paulina Szewioła10.01.2018, 06:43; Aktualizacja: 10.01.2018, 07:16
Decyzja TK w tej sprawie będzie ważnym testem, w jaki sposób podchodzi on do kwestii dialogu społecznego w procesie legislacyjnym.

Decyzja TK w tej sprawie będzie ważnym testem, w jaki sposób podchodzi on do kwestii dialogu społecznego w procesie legislacyjnym.źródło: ShutterStock

– To dobry ruch. Cieszę się, że nasze argumenty dotyczące braku konsultacji społecznych znalazły uznanie w oczach prezydenta. Chociaż liczyliśmy na więcej, czyli na weto – komentuje wniosek do TK Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

W ubiegłym tygodniu Andrzej Duda skierował do trybunału nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Znosi ona limit zarobków, powyżej którego dotychczas nie były odprowadzane wpłaty do ZUS na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (tzw. zasada trzydziestokrotności). Po wejściu w życie nowych przepisów całe wynagrodzenie byłoby podstawą naliczania składek, jak również ustalania wysokości przyszłej emerytury.

Decyzja prezydenta była uzasadniana wątpliwościami co do dochowania standardów procesu legislacyjnego w trakcie procedowania ustawy.


Pozostało jeszcze 32% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane