statystyki

Partnerzy zadowoleni z 30-krotności w trybunale

autor: Paulina Szewioła10.01.2018, 06:43; Aktualizacja: 10.01.2018, 07:16
Decyzja TK w tej sprawie będzie ważnym testem, w jaki sposób podchodzi on do kwestii dialogu społecznego w procesie legislacyjnym.

Decyzja TK w tej sprawie będzie ważnym testem, w jaki sposób podchodzi on do kwestii dialogu społecznego w procesie legislacyjnym.źródło: ShutterStock

– To dobry ruch. Cieszę się, że nasze argumenty dotyczące braku konsultacji społecznych znalazły uznanie w oczach prezydenta. Chociaż liczyliśmy na więcej, czyli na weto – komentuje wniosek do TK Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

W ubiegłym tygodniu Andrzej Duda skierował do trybunału nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Znosi ona limit zarobków, powyżej którego dotychczas nie były odprowadzane wpłaty do ZUS na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (tzw. zasada trzydziestokrotności). Po wejściu w życie nowych przepisów całe wynagrodzenie byłoby podstawą naliczania składek, jak również ustalania wysokości przyszłej emerytury.

Decyzja prezydenta była uzasadniana wątpliwościami co do dochowania standardów procesu legislacyjnego w trakcie procedowania ustawy.


Pozostało 32% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane