statystyki

Ministerstwo uelastycznia wnioski, także o 500 plus

autor: Michalina Topolewska20.06.2017, 07:44; Aktualizacja: 20.06.2017, 10:03
podpis, umowa, dokument

Same wzory formularzy oraz załączników, które będą zgodne ze stanem prawnym, który ma wejść w życie za półtora miesiącaźródło: ShutterStock

 Resort rodziny zamieści w swoim Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) przykładowe formularze, które będą składać rodzice ubiegający się o 500 zł na dziecko, świadczenia rodzinne lub z Funduszu Alimentacyjnego (FA). Stanie się to niezwłocznie po tym, jak zakończą się prace legislacyjne nad ustawą o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

To właśnie jej przepisy przewidują odejście od obowiązującej do tej pory zasady, która sprowadzała się do tego, że wszystkie wzory wniosków o świadczenia na dzieci oraz niektórych dołączanych do nich załączników są określane rozporządzeniem. Teraz to się zmieni, bo akty wykonawcze do ustaw: o świadczeniach rodzinnych, o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (500+) oraz pomocy osobom uprawnionym do alimentów (FA), będą od 1 sierpnia br. wskazywać tylko sposób i tryb postępowania przy występowaniu o wsparcie oraz podstawowy zakres informacji, jakie powinny znaleźć się w wniosku.

Natomiast same wzory formularzy oraz załączników, które będą zgodne ze stanem prawnym, który ma wejść w życie za półtora miesiąca, zostaną opublikowane w BIP Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, tak aby mogły z nich korzystać gminy.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane