statystyki

Ministerstwo uelastycznia wnioski, także o 500 plus

autor: Michalina Topolewska20.06.2017, 07:44; Aktualizacja: 20.06.2017, 10:03
podpis, umowa, dokument

Same wzory formularzy oraz załączników, które będą zgodne ze stanem prawnym, który ma wejść w życie za półtora miesiącaźródło: ShutterStock

 Resort rodziny zamieści w swoim Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) przykładowe formularze, które będą składać rodzice ubiegający się o 500 zł na dziecko, świadczenia rodzinne lub z Funduszu Alimentacyjnego (FA). Stanie się to niezwłocznie po tym, jak zakończą się prace legislacyjne nad ustawą o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

To właśnie jej przepisy przewidują odejście od obowiązującej do tej pory zasady, która sprowadzała się do tego, że wszystkie wzory wniosków o świadczenia na dzieci oraz niektórych dołączanych do nich załączników są określane rozporządzeniem. Teraz to się zmieni, bo akty wykonawcze do ustaw: o świadczeniach rodzinnych, o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (500+) oraz pomocy osobom uprawnionym do alimentów (FA), będą od 1 sierpnia br. wskazywać tylko sposób i tryb postępowania przy występowaniu o wsparcie oraz podstawowy zakres informacji, jakie powinny znaleźć się w wniosku.

Natomiast same wzory formularzy oraz załączników, które będą zgodne ze stanem prawnym, który ma wejść w życie za półtora miesiąca, zostaną opublikowane w BIP Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, tak aby mogły z nich korzystać gminy.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane