statystyki

Spóźnialscy mogą stracić październikowe 500+

autor: Michalina Topolewska29.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 29.06.2017, 08:33
Od tego, kiedy rodzic zgłosi się z wnioskiem, będzie zależało, w jakim terminie otrzyma decyzję i 500 zł na nowy okres świadczeniowy.

Od tego, kiedy rodzic zgłosi się z wnioskiem, będzie zależało, w jakim terminie otrzyma decyzję i 500 zł na nowy okres świadczeniowy.źródło: ShutterStock

Wszystkie osoby, które zgłoszą się po świadczenie wychowawcze w sierpniu, na pewno otrzymają wypłatę pieniędzy za październik w tym właśnie miesiącu. Jeśli zrobią to później, będą musiały poczekać na wydanie decyzji przez gminę, ale otrzymają wyrównanie zaległych pieniędzy.

Wymóg związany z koniecznością składania nowego wniosku wynika z tego, że decyzje przyznające 500 zł na bieżący okres świadczeniowy wygasną 30 września. Natomiast jego złożenie będzie możliwe już od 1 sierpnia i tak jak obecnie rodzic będzie mógł zrobić to w formie papierowej w swojej gminie lub drogą elektroniczną, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

– Duża część rodziców wie, że będzie musiała odnowić swoje uprawnienia do 500+, ale i tak będziemy o tym informować na stronie internetowej i w lokalnych mediach – mówi Katarzyna Pasławska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Sebastian Gajdzik, zastępca kierownika działu świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych OPS w Chorzowie, dodaje, że niektóre osoby już w kwietniu chciały składać wnioski, bo myślały, że świadczenia zostały im przyznane na rok (rządowe wsparcie ruszyło w kwietniu 2016 r.).


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane