statystyki

Spóźnialscy mogą stracić październikowe 500+

autor: Michalina Topolewska29.06.2017, 07:38; Aktualizacja: 29.06.2017, 08:33
Od tego, kiedy rodzic zgłosi się z wnioskiem, będzie zależało, w jakim terminie otrzyma decyzję i 500 zł na nowy okres świadczeniowy.

Od tego, kiedy rodzic zgłosi się z wnioskiem, będzie zależało, w jakim terminie otrzyma decyzję i 500 zł na nowy okres świadczeniowy.źródło: ShutterStock

Wszystkie osoby, które zgłoszą się po świadczenie wychowawcze w sierpniu, na pewno otrzymają wypłatę pieniędzy za październik w tym właśnie miesiącu. Jeśli zrobią to później, będą musiały poczekać na wydanie decyzji przez gminę, ale otrzymają wyrównanie zaległych pieniędzy.

Wymóg związany z koniecznością składania nowego wniosku wynika z tego, że decyzje przyznające 500 zł na bieżący okres świadczeniowy wygasną 30 września. Natomiast jego złożenie będzie możliwe już od 1 sierpnia i tak jak obecnie rodzic będzie mógł zrobić to w formie papierowej w swojej gminie lub drogą elektroniczną, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

– Duża część rodziców wie, że będzie musiała odnowić swoje uprawnienia do 500+, ale i tak będziemy o tym informować na stronie internetowej i w lokalnych mediach – mówi Katarzyna Pasławska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Sebastian Gajdzik, zastępca kierownika działu świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych OPS w Chorzowie, dodaje, że niektóre osoby już w kwietniu chciały składać wnioski, bo myślały, że świadczenia zostały im przyznane na rok (rządowe wsparcie ruszyło w kwietniu 2016 r.).


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane