statystyki

Program 500 plus z nowymi wnioskami

autor: Michalina Topolewska25.07.2017, 07:20; Aktualizacja: 25.07.2017, 07:42
podpis, umowa, dokument

Do tej pory wnioski oraz druki dołączanych do nich oświadczeń i zaświadczeń były określane w rozporządzeniach.źródło: ShutterStock

Od 1 sierpnia można składać wnioski o przyznanie środków z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres świadczeniowy. Równocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) przygotowało przykładowy formularz, który gminy mogą udostępniać rodzicom.

Co istotne, nie jest to jednolity, powszechnie obowiązujący w całym kraju wzór wniosku, bo modyfikacje w tym zakresie wprowadziła ustawa z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.

Do tej pory wnioski oraz druki dołączanych do nich oświadczeń i zaświadczeń, które pozwalają ubiegać się o 500 zł na dziecko, a także o świadczenia rodzinne oraz z Funduszu Alimentacyjnego (FA), były określane w rozporządzeniach. Wspomniana ustawa zakłada odejście od tej zasady. W aktach wykonawczych wskazane zostaną jedynie podstawowe informacje, które powinny być zawarte we wnioskach i załącznikach. Jednocześnie przewiduje, że resort może opracować własne wzory i umieścić je na swoich stronach internetowych.


Pozostało jeszcze 49% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane