statystyki

Pracodawca płaci za zerwanie więzi rodzinnych

autor: Michał Culepa22.05.2017, 16:00
rodzina na pogrzebie

Śmierć pracownika stanowi szkodę na osobie, z tytułu której pracodawca powinien wypłacić stosowne zadośćuczynienie, także wówczas, gdy stara się o nie pełnoletnie dziecko zmarłego.źródło: ShutterStock

Śmierć pracownika stanowi szkodę na osobie, z tytułu której pracodawca powinien wypłacić stosowne zadośćuczynienie, także wówczas, gdy stara się o nie pełnoletnie dziecko zmarłego.

Sprawę wytoczył Adrian Ś., syn górnika zatrudnionego w jednej ze śląskich kopalń, który zginął tragicznie w 2007 r. (doszło do zawału, ojciec Adriana Ś. był jedną z dwóch ofiar śmiertelnych wypadku).

Po trzech latach, w kwietniu 2010 r., wdowa po górniku, działając w imieniu syna wezwała spółkę – właściciela kopalni – do próby ugodowej, żądając zapłaty 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę spowodowaną utratą rodzica przez – wówczas małoletniego – chłopca. Żądanie opierało się na art. 4421 k.c.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane