statystyki

Pracodawca płaci za zerwanie więzi rodzinnych

autor: Michał Culepa22.05.2017, 16:00
rodzina na pogrzebie

Śmierć pracownika stanowi szkodę na osobie, z tytułu której pracodawca powinien wypłacić stosowne zadośćuczynienie, także wówczas, gdy stara się o nie pełnoletnie dziecko zmarłego.źródło: ShutterStock

Śmierć pracownika stanowi szkodę na osobie, z tytułu której pracodawca powinien wypłacić stosowne zadośćuczynienie, także wówczas, gdy stara się o nie pełnoletnie dziecko zmarłego.

Sprawę wytoczył Adrian Ś., syn górnika zatrudnionego w jednej ze śląskich kopalń, który zginął tragicznie w 2007 r. (doszło do zawału, ojciec Adriana Ś. był jedną z dwóch ofiar śmiertelnych wypadku).

Po trzech latach, w kwietniu 2010 r., wdowa po górniku, działając w imieniu syna wezwała spółkę – właściciela kopalni – do próby ugodowej, żądając zapłaty 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę spowodowaną utratą rodzica przez – wówczas małoletniego – chłopca. Żądanie opierało się na art. 4421 k.c.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane