statystyki

Podnajem lokalu uprawnia do ulgi na PFRON

autor: Michalina Topolewska22.05.2017, 07:51; Aktualizacja: 22.05.2017, 09:30
Firma, która wynajmuje pomieszczenia i część z nich podnajmuje innemu przedsiębiorstwu, może mu wystawić informację o wysokości obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)

Firma, która wynajmuje pomieszczenia i część z nich podnajmuje innemu przedsiębiorstwu, może mu wystawić informację o wysokości obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)źródło: ShutterStock

Firma, która wynajmuje pomieszczenia i część z nich podnajmuje innemu przedsiębiorstwu, może mu wystawić informację o wysokości obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Takie działanie ma bowiem charakter usługi własnej.

Tak wynika z wyjaśnienia przekazanego przez fundusz Ogólnopolskiej Bazie Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON). Dotyczyło ono interpretacji art. 22 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.).

Zgodnie z tym przepisem firma, która nie ma 6 proc. wskaźnika niepełnosprawnych pracowników, jest zobowiązana do miesięcznych wpłat na rzecz PFRON, ale może obniżyć ich wysokość, jeśli kupi produkcję lub usługi od pracodawcy, który spełnia kryteria do przyznawania obniżeń. Produkcja lub usługa musi być odpowiednio wytworzona lub świadczona przez ten podmiot.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane