Jak wypełnić wniosek o 500 zł na dziecko. Poradnik krok po kroku

17.02.2016, 12:30; Aktualizacja: 21.03.2016, 12:27
Ojciec z dzieckiem

Świadczenie przyznawane będzie od miesiąca, w którym wpłynął wniosek wraz ze wszystkimi dokumentami.źródło: ShutterStock

Wnioski 500 plus przyjmować będą urzędy gmin i miast lub ośrodki pomocy społecznej. W gminie można je złożyć za pośrednictwem poczty oraz online. Jeśłi wnioskodawca wybierze tę drugą opcję, może to zrobić nie tylko za pośrednictwem portalu Empatia, ale także w banku, w którym osoba wnioskująca ma internetową możliwość obsługi konta. Jak należy wypełnić sam wniosek? Nasz ekspert wyjaśnia krok po kroku.

Reklama


Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Komentarze (32)

  • Szukająca odpowiedzi(2016-02-17 22:03) Zgłoś naruszenie 018

    Ja mam kilka pytań w związku z ww. artykułem. Opiszę sytuację: mąż ma dziecko z pierwszego małżeństwa, które mieszka teraz z matką w UK. Nie wiem czy otrzymuje tam jakieś świadczenia. Czy mąż może wpisać to dziecko jako pierwsze dla którego nie przysługuje 500 zł, a następnie wymienić naszą dwójkę dla których byłoby po 500 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oliwka(2016-02-18 13:40) Zgłoś naruszenie 41

    Męża dziecko nie mieszka z wami więc nie sprawujecie nad nim opieki tylko matka,dlatego nie możecie go wliczać.Do [Szukającej odp.]

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy :)))(2016-02-19 05:11) Zgłoś naruszenie 1720

    Ja mam pytanie. Oficjalnie zarabiam 1850 brutto. Żona oficjalnie nie pracuje, Mam jedną córkę. Co będzie jak wyjdzie, że ja dostaje oprócz minimalnego jeszcze 6000 zł., a żona siedzi w Austrii i pracuje tam na czarno? Czy ci bezdzietni frajerzy oraz ci, krezusi, którzy przekroczyli 800 zł na dziecko będą źli? :))))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Eva(2016-02-19 09:19) Zgłoś naruszenie 1015

    Syn sąsiadów, inteligentny facet jak zobaczył te papiery do wypełnienia to walnął nimi o stół i powiedział, że to chrzani. A jak wielu ludzi nie będzie w stanie wypełnić tych druków? Ludzie mają przecież czasami bardzo skomplikowane sytuacje rodzinne.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kamila(2016-02-19 18:19) Zgłoś naruszenie 21

    Pytanie mam- w ubiegłym roku zmarło moje pierwsze dziecko,niedawno urodziłam drugie dziecko. Czy na to drugie dziecko przysługuje mi 500 zł (pomijam kryterium dochodowe)? Tak się zastanawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ifka(2016-02-19 19:05) Zgłoś naruszenie 519

    Ale namieszane z 2-im dzieckiem. Drugie dziecko jest drugim niezależnie od wieku pierwszego. Kto wymyślił, że drugie dziecko jest 1-e, gdy drugie skończy 18 lat. To IDIOTYZM. Jakaś bezrozumna definicja drugiego dziecka w rodzinie. Czy w tej Polsce nie może choć raz być normalnie?

    Odpowiedz
  • tata(2016-02-20 09:52) Zgłoś naruszenie 38

    Wniosek na wesoło? WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO 500+. https://n-1-2.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p121/f/f18a6d1cde4b205199de8729a6637b42/f6a21f88-f8e5-40db-a75f-aa64b5bdfe88.pdf W pkt2. Wnoszę o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na następujące dzieci jest rubryka "stan cywilny" Koniecznie musisz podać-wpisać stan cywilny dziecka.Urząd -urzędnik żąda? Śmiech , żarty, kabaret?Poczucie humoru twórcy wniosku?Wniosek na wesoło?

    Odpowiedz
  • faewq(2016-02-22 21:25) Zgłoś naruszenie 1819

    Właśnie nowa władza oświadczyła, że są dzieci równe i równiejsze. Skoro 500zł na dziecko to dlaczego, niektóre dzieci dostają a niektóre nie? Przecież wiadomo, że utrzymanie dziecka kosztuje dużo więcej.

    Odpowiedz
  • Zela(2016-03-18 08:42) Zgłoś naruszenie 13

    przydatny artykuł, ale ja i tak będę wniosek wypełniać przy wykorzystaniu bankowości internetowej w moim banku. W pko bp dają taką możliwość

    Odpowiedz
  • marta(2016-03-20 12:48) Zgłoś naruszenie 06

    czy wy si orientujecie jakie dokumenty należy dostarczyć do wniosku, skoro od 17.01.2014 do 16.01.2015 byłam na macierzyńskiem, a do dnia porodu na l4, i z dniem porodu umowa o prace została rozwiązana.a przysługuje mi również świadczenie na 1 dziecko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Biedny polak(2016-03-26 08:35) Zgłoś naruszenie 28

    Dali 500 zl i ludzie się cieszą a nikt nie pomyślał że jeszcze państwo nawas zarobi 😊

    Odpowiedz
  • Kama (2016-03-30 14:43) Zgłoś naruszenie 123

    Dochody uzyskane to te z 2014 czy 2015 roku? Cy wszystkie do teraz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ostatni prawdziwy mężczyzna (2016-04-01 22:29) Zgłoś naruszenie 07

    Jeśli dziecko ma 5 lat a drugie 19 lat i te 19 letnie ma orzeczenie o niepełnosprawności , a dochód na członka rodziny wynosi 900 zł . To czy na te 5 letnie dostanę 500 zł , czy nie ?

    Odpowiedz
  • m-a(2016-04-01 22:57) Zgłoś naruszenie 11

    Do którego załącznika mam wpisać normalny, opodatkowany dochód - czyli oświadczenie o nim. Nie ma takiego załącznika : (

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Beata(2016-04-03 12:53) Zgłoś naruszenie 04

    Mam pytanie w związku z wypełnieniem wniosku . Jeśli pierwsze dziecko jest dorosłe i samo się utrzymuje to mogę starać się na drugie i traktować je jak pierwsze...i tylko je uwzględniać we wniosku ? Czy się na to drugie wtedy należy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pit(2016-04-03 23:36) Zgłoś naruszenie 01

    Ustawka na szybko dali by na 1.. 250zl 2.250 3.250 itd.sprawiedliwie by było a tak to jak zawsze syf

    Odpowiedz
  • BASIA(2016-04-04 21:52) Zgłoś naruszenie 51

    Czy we wniosku trzeba wpisać zwrot z podatku? Czy urząd sam taka informacje uzyska???

    Odpowiedz
  • Protestujmy! Scholtz nie bedzie nam MIESZAL !(2016-04-05 16:36) Zgłoś naruszenie 65

    Komorowski, Rzeplinski, Tuleja, Biernat byli autorami Nowelizacji Ustawy z 25.czerwca 2015r. Naiwmi durnie, idioci, faryzeusze Polskiej Narodowej Sprawy ! ! ! Agent !!! Zapowiedzial ze PIS bedzie mial sie bardzo ciezko, Prezydent RP ma sie bardzo dobrze, Premier RZADU, Rzadu RP ma sie bardzo dobrze, Rzad RP jest polskim Rzadem, szkalowanie POLSKI u Markel, UE, RE, USA jedynie OTWIERAJA europejczykom, amerykanom i POLAKOM oczy na szamo z jakim mielismy do czynienia z PO-PSL-agantura ktora nas okradala i krzyczy dzisiaj aj waj aj waj DEMOKRACJI w Polsce dzieje sie ZLE ! ! !

    Odpowiedz
  • juzek(2016-04-11 08:46) Zgłoś naruszenie 101

    każde dziecko powinno dostać przecież płacimy wszyscy podatki

    Odpowiedz
  • Maja(2016-04-11 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam dość dziwną sytuację:( Od 10 lat jest w nieformalnej separacji,Czyli oficjalnie jestem mężatką...choć prawda jest taka że od kilku lat jestem matką samotnie wychowującą.Pierwsze dziecko z małżeństwa jest już pełnoletnie.A drugie dziecko jest z innego związku i nosi inne nazwisko.I w w tym przypadku,jak ja mam wypełnić poprawnie wniosek? Jako samotnie wychowująca matka nie mogę,bo nie posiadam orzeczenia z sądu o separacji.Jako mężatka? ale z mężem mnie nic nie łączy od lat (przebywa za granicą) i drugie dziecko nie jest jego.. Czy w tej całej zawiłej sytuacji mogę się starać o świadczenie?? Wspomnę że nie przekraczam 800zł na osobę.

    Odpowiedz