Kończą się pieniądze na 500 plus. Rząd odpala rezerwę

autor: Tomasz Żółciak07.11.2016, 07:35; Aktualizacja: 07.11.2016, 07:41
Obecna sytuacja rodzi pytania o przyszły rok i kolejne lata funkcjonowania programu.

Obecna sytuacja rodzi pytania o przyszły rok i kolejne lata funkcjonowania programu.źródło: ShutterStock

Województwa proszą o dodatkowe pieniądze na grudniowe wypłaty 500 zł na dziecko. W ich kasach brakuje 0,5 mld zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • z(2016-11-07 08:34) Zgłoś naruszenie 14418

    Wyższe obciążenie naszej pracy i inwestycji po to żeby płacić na cudze bachory = 500+

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kredytowany za Gierka(2016-11-07 07:46) Zgłoś naruszenie 11914

    Zycie na kredyt, kiedyś już to przerabialiśmy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • fdff(2016-11-07 08:38) Zgłoś naruszenie 10512

    to niech płacą w rządzi ci co wprowadzili tą ustawę ze swoich prywatnych pieniędzy. Zgroza, litości, za leżenie się, seks i rozmnażanie jak króliki płacić, no nie, a emerytury i kwota wolna za pracę już się ociągają, mam nadzieję, że Bozia w którą tak się deklarują, że wierzą równo tych pioruńskich pisowców pokarze

    Odpowiedz
  • Majka(2016-11-07 10:50) Zgłoś naruszenie 8310

    Jeśli niektórym nie opłaca się pracować, to oznacza ,że kwota 500+ jest za wysoka. 500+ powinno być dodatkiem do pensji, a nie zamiast pensji. Samotna emerytka mająca najniższą emeryturę musi się utrzymać za 770 zł netto. Jak się czują rodziny ,które dostają 500 + przy kilkutysięcznych zarobkach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kaja(2016-11-07 11:51) Zgłoś naruszenie 829

    świadczenie przedemerytalne po 30-40 latach pracy wynosi ok. 850-900 zł, wynagrodzenie za pracę ok. 1200 zł, a za leżenie i rozmnażanie sie za darmo dają 500 zł, zgroza, BOŻEEEEEE, pomóż nam, bo zdechniemy z glodu

    Odpowiedz
  • haha(2016-11-07 11:41) Zgłoś naruszenie 794

    Zaraz kolejne podwyżki ubezpieczenia OC na auto, polacy możecie spać spokojnie 😂

    Odpowiedz
  • lolek(2016-11-07 12:05) Zgłoś naruszenie 693

    Podniosą podatki. Sprawiedliwie - w myśl solidarności społecznej. Prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo i trochę lepiej ci się powodzi to w myśl solidarności płać wyższe podatki. Jak koniunktura się odwróci i do drzwi zapuka Bank po swoje to wszyscy będą Cię mieli głęboko w ... poważaniu!

    Odpowiedz
  • licznik(2016-11-07 14:25) Zgłoś naruszenie 614

    flagowy program, flagowy program, flagowy program, flagowy program, darmozjady publicznej kasy z podatkow, wszędzie podwyżki, jedni otrzymują wszystkie świadczenia, zasiłki, a ci za pracę mają mniejsze uposażenie jak ci z zasiłków, 500+ dali bogatym, a z 1 dzieckiem biednym nic, niestety obciążenia podatkami firm spowoduje podcinanie gałęzi na której siedzą, zamiast na rozwój firmy płacą daninę na przejadanie ,skończy się kasa ,titanik tonie, powstają długi a rafa robi swit focie

    Odpowiedz
  • bilans musi wyjsć na zero(2016-11-07 14:03) Zgłoś naruszenie 593

    program 500+ emerytura 500-

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylkopytam(2016-11-07 12:19) Zgłoś naruszenie 577

    czy wszystkie zmiany w bankach i obsadzanie "misiewiczami" wszystkich kierowniczych stanowisk spowodują, że pis będzie miał bezpośredni dostęp do naszych oszczędności ?????????? i gdy skończą się pieniądze na obiecanki czy pis dobierze się do naszych oszczędności i jak zwykle nie pytając i zasłaniając się wyższą koniecznością po prostu z nich pokryje niedobory albo wprowadzi nowe podatki ?????????????? czy wiecie, że 500+ już płacicie sami sobie z własnych pieniędzy??????????? czy wyborcy pisu teraz już wiecie co zrobiliście Polsce???????? i sobie !???

    Odpowiedz
  • Kolo(2016-11-07 19:29) Zgłoś naruszenie 516

    Mam kilku sąsiadów,którzy mają jedno dziecko.Dlaczego?Bo to są odpowiedzialni ludzi i wiedzą,że na więcej dzieci ich nie stać.Pracują po 10 godzin,odkładają na edukację i zabezpieczenie swojego dzieciaka w przyszłości.Jakie mają zdanie na temat tych,którzy dostają za dziecioróbstwo kasę?Chyba nie trzeba pisać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DO WALKI O NASZA GODNOSC(2016-11-07 12:39) Zgłoś naruszenie 478

    LUDZIE PRACY NIE DAJMY SIĘ DŁUŻEJ WYKORZYSTYWAĆ, WYJDŹMY NA ULICE W WALCE O GODNE WYNAGRODZENIA

    Odpowiedz
  • traktorzysta(2016-11-07 15:49) Zgłoś naruszenie 406

    w polsce juz nigdy nie bendzie dobrze dopuki bendziemy pracowac na darmozjaduw

    Odpowiedz
  • mama mija(2016-11-07 14:48) Zgłoś naruszenie 327

    Posiadlosci majatki kosciola w Czechach panstwo wzielo jest mniei ludzi wierzacych jak w Polsce tych cyrkowcow w sukienkach dlatego oni nie wyjezdzaja za lepszym zyciem Jak ich bog wybral to niech Im placi a niech nie zebraja jak chieny od spoleczenstwa jest ich ponad 30 tysiecy 70%wyslac do armi albo do roboty tych pasorzytow

    Odpowiedz
  • Kamis (2016-11-07 16:17) Zgłoś naruszenie 284

    Renta socjalna niepełnosprawnego -644 netto. Dla ojca 500+,dla ojca dyrektora 20 000 000+ A tak na poważnie -PFRON znacząco ograniczył wypłatę dodatku w programie aktywny samorząd. Czyli dofinansowanie nauki niepełnosprawnych lego. Dyrekcja PFRON mętnie się tłumaczy z całego zajścia.

    Odpowiedz
  • Ml(2016-11-08 00:19) Zgłoś naruszenie 264

    Wg badan, ktore sa skrzętnie chowane ok 70% 500+ idzie do wielodzietnych rodzin patologicznych! I to jest ten sztandar chwaly PiS? Jak zwykle zmajstrowali cos nocą na kolanie i przepudzczaja pieniadze nas wszystkich! Zero kontroli nad wydatkowaniem tej kasy. A wiekszosc dzieci jak nie miala, tak nie ma. A patologia sie bawi i plodzi kolejne dzieci... I nigdy nie zaglosuja na inna opcje! Makabra...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • A(2016-11-08 10:37) Zgłoś naruszenie 191

    Znam wielu ludzi, którzy mają 1 dziecko i to jest ich świadomą decyzja, bo zdają sobie sprawę z tego jaka jest sytuacja gospodarcza kraju i że nie ma co nawet marzyć, że za rok czy dwa będzie ona podobna do tej, w krajach rozwiniętych. Są to odpowiedzialni ludzie, więc z jakiej racji mają dokładać do patologii, płodzącej się dla pieniędzy. Dziś muszą łożyć na utrzymanie ich dzieci, a za naście lat będą wyzyskiwani na utrzymanie niepracującej dorosłej patologii, bo te dzieci z 500+ już urosną i śladem rodziców zarządają darmowej kasy. A z drugiej strony dlaczego odmawiający sobie ludzie mają dokładać do dzieci osób z wysokimi dochodami, a chociażby dyrektorzy s PIS-u, każdy powinien się płodzić zgodnie ze swoimi mozliwościami finansowymi i tyle. .

    Odpowiedz
  • Ale jaja, ale jaja(2016-11-07 18:31) Zgłoś naruszenie 833

    Ciekawe, że na emeryturę (wcześniejszą) dla takich Krzywonosów w wysokości 5 tys zł. to nie żałujecie, a dzieciom tak

    Odpowiedz
  • PO(2016-11-07 22:24) Zgłoś naruszenie 819

    Złodziej Tusk zabrał moją emeryturę, drugi filar, to około 200 tys zł, to dopiero złodziejstwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bolesław(2016-11-07 17:22) Zgłoś naruszenie 445

    Kolejna redakcyjna manipulacja Gazety Prawnej. Jeżeli mamy w skali roku program na 17 miliardów, to trzeba przyznać, że rząd ładnie się wstrzelił z szacunkami plus-minus 0,5 miliarda. Na 16 województw to jest naprawdę niezły wynik. Zamiast pochwalić, to wy jeszcze polowanie urządzacie. Wstyd!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz