statystyki

Platforma Obywatelska podbija stawkę w 500 plus

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2016, 07:57; Aktualizacja: 26.10.2016, 08:07
500+ pieniądze

PO chce, by świadczenie niezależnie od dochodów było wypłacane także na pierwsze dzieci powyżej 16. roku życia z lekką niepełnosprawnością.źródło: ShutterStock

PO ma zgłosić projekt ustawy o świadczeniu wychowawczym na każde niepełnosprawne dziecko, niezależnie od zamożności rodziców.

Jeszcze w tym tygodniu PO ma zgłosić projekt nowelizacji prawa o 500 plus. Przewiduje on, że świadczenie wychowawcze w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym byłoby wypłacane bez kryterium dochodowego. Dziś, jeśli pierwsze dziecko jest niepełnosprawne, będzie uprawnione do świadczenia wtedy, gdy w rodzinie dochód na osobę nie przekracza 1200 zł. W rodzinach z pełnosprawnymi dziećmi kryterium na pierwsze dziecko jest niższe – 800 zł na osobę.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (39)

  • MATKA jedynaka(2016-10-26 08:33) Zgłoś naruszenie 5313

    Świadczenie wychowawcze, jeśli już jest, powinno być na KAŻDE dziecko, bo KAŻDE dziecko to Polak, obywatel tego kraju, a jego rodzice tak samo ponoszą koszty utrzymania, jak pozostali. Tak, mam jedno dziecko, bo więcej nie mogę... i do szału doprowadza mnie ta wasza cholerna niesprawiedliwość, na którą składamy się z mężem co miesiąc, bo oboje pracujemy. A może by tak po 300 zł, ale wszystkim dzieciom po równo, bo wszystkie to POLACY!!! Ja i tysiące rodzin jedynaków i tych, którzy ************ ale przekraczają kryterium podziękujemy wam już niedługo.... Nasze dzieci JEDYNACY, PIERWSZE... TEŻ!!

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • z(2016-10-26 08:14) Zgłoś naruszenie 4211

    Ciekawe dlaczego za ich rządów nie było nawet 100 bo nie było na nic tylko dla nich

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • peło to co może POdbić---to sobie oko,z rozpaczy..(2016-10-26 10:20) Zgłoś naruszenie 309

    o przyszłe koryto.Nie mieszajcie tylko pokażcie swoje plany gospodarcze,które opracowaliście przez 8 lat.Wówczas pracowaliście nad waszym korytem a teraz w lamusie POlitycznym do końca swoi ch dni.Tak chciał pan/pani wyborca okradziony przez waszą beznadzieję głupoty politykierów........

    Odpowiedz
  • Amigo(2016-10-26 12:37) Zgłoś naruszenie 246

    ciekawe czemu jak rządzili to nie dawali NIC a wręcz wszystko obniżali

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • faga(2016-10-26 08:59) Zgłoś naruszenie 213

    mam jedynaka, niepełnosprawne dziecko. Świadczenie 153 zł

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alfa68(2016-10-26 15:18) Zgłoś naruszenie 208

    Wszystko dobrze tylko dlaczego, dlaczego PO gdy rządziło przez 8 lat nie zdobyło się nawet na 100 złotych podwyżki na jakiekolwiek dziecko ??? Łatwo teraz licytować gdy się jest w opozycji, oj bardzo łatwo. Obłuda i fałsz do potęgi entej. Tylko ślepy tego może nie widzieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2016-10-26 17:28) Zgłoś naruszenie 193

    Już im uwierzę????Głupiego abonamentu RTV nie potrafili znieść ,mimo .,że Tusk to obiecał.

    Odpowiedz
  • Rychu(2016-10-26 11:34) Zgłoś naruszenie 174

    To tylko wersja PiS light. Mamy za sobą 11 lat rządów POPiS. Rządów obłudy. Rządów jednej ideowej rodziny. Oczywiście z różnicami. Ale tylko takimi, jakie są w przeciętnej polskiej rodzinie. POPiS stoi na tych samych fundamentach. PO nijak nie potrafi logicznie wytłumaczyć, dlaczego w wielu obszarach ma tak mizerne osiągnięcia. A najnowszy pomysł tej partii jest kompletnie z księżyca. To tylko wersja PiS light. Żadna nowa jakość. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że liczenie na partie polityczne nie ma już większego sensu. Że jeśli chcą żyć w takim kraju, który byłby na miarę ich aspiracji i marzeń, sami muszą go sobie zbudować.

    Odpowiedz
  • jagoda(2016-10-26 12:39) Zgłoś naruszenie 163

    GŁUPOTA

    Odpowiedz
  • były leming(2016-10-26 16:22) Zgłoś naruszenie 153

    Przekrętasom PełOwskim już dziękujemy.

    Odpowiedz
  • anna(2016-10-26 21:46) Zgłoś naruszenie 131

    paranoja, ja matka -wdowa z jednym dzieckiem , nie dostaje k....nic, bo kryterium dochodowe przekroczone o 98 zł....za niedługo mój syn kopnie ten chory kraj, bo jest studentem i wyjedzie na praktyki lekarskie . a ja pewnie razem z nim, żegnaj niesprawiedliwy rządzący krajem włodarzu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PO(2016-10-26 19:16) Zgłoś naruszenie 125

    złodzieje z PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fgfg(2016-10-26 18:20) Zgłoś naruszenie 124

    chore dzieci winny dostawać pieniądze bez kryterium, nie tak, że 500+ dostają zdrowe lenie. A wuj z takim rządem, co zdrowym leniom płaci za ********** się. Kiedy będziecie zajmować się starymi schorowanymi ludźmi, wystarczy, że *********** na 500+ i już są niepotrzebni. A wuj z takim krajem. dla których osoby pracujące są głupcami przez to, że pracują..

    Odpowiedz
  • hahhaaa(2016-10-27 14:46) Zgłoś naruszenie 102

    Brawo Platforma --POdbijajcie dalej ---proponuje likwidacje abonamentu RTV albo Was

    Odpowiedz
  • Andzia(2016-10-26 14:22) Zgłoś naruszenie 101

    Zajmijcie się opiekunami osób dorosłych niepełnosprawnych dostają zasiłek 520 zł a może któryś z polityków się zamieni na wypłaty tylko raz

    Odpowiedz
  • ela(2016-10-27 09:21) Zgłoś naruszenie 76

    Szanowna PO przecież nie tak dawno płakaliście ,że Polskę nie stać na 500+. Prawda?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • anna(2016-11-08 17:26) Zgłoś naruszenie 50

    mam troje dzieci, dwoje na studiach, jedno w klasie maturalnej. Wydatki olbrzymie jak nigdy. Nigdy od państwa nie dostałam ani złotówki. To jest sprawiedliwość.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • x(2017-01-11 02:59) Zgłoś naruszenie 10

    samotna matka, która nie dość, że pracuje i z tej pensji oplaca przedszkole, dojazdy to ma za dobrze i nie dostanie 500+ ale ta co na ***** siedzi to dostanie. A skad dostanie? a no z podatków tej pierwszej. Nie jestem samotna ale widze, że to chore jest. A w planach PIS jest jeszcze darmowy złobek, żeby lepiej sie na ***** nierobom siedziało i zeby dzieciak im nie marudził.

    Odpowiedz