statystyki

Przedsiębiorca nie zapłaci ZUS na Litwie. Plany rządu Szydło uszczelniają system

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki24.10.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.10.2016, 09:40
ZUS

ZUSźródło: ShutterStock

Jednolita danina skończy z turystyką zusowską. Płacenie składki można obejść, płacenie podatku dużo trudniej.

Gdy rząd ogłosił plan wprowadzenia jednolitego podatku, w mediach społecznościowych pojawiały się groźby ze strony przedsiębiorców, z których wynikało, że w odpowiedzi przeniosą się na Litwę, Słowację czy do Czech. Taka migracja miała zmniejszyć obciążenia podatkowe. Z naszych rozmów z ekspertami podatkowymi wynika, że będzie to trudne. Co więcej, jeśli jednolita danina wejdzie w życie, zakończy zjawisko turystyki zusowskiej. Czyli fikcyjnego zatrudniania lub zakładania działalności za granicą, by płacić składki na ubezpieczenia społeczne poza Polską.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • Inspektor Pracy(2016-10-24 10:25) Zgłoś naruszenie 53

    ......a PO co płacić ZUS ....tylko frajer będzie płacił aby bis TUSK mógł go rozpier....na stadiony lub Maciu Piciu/-- Czyż nie dość już udowodniono że "Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-słowa Tuska - tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. !Wszystko to klepnęli sprzedajni wykształciuchy z TK ,że to nie wyzysk zakazany Konstytucją RP i w ten sposób udowodnili..albo inna perełka Sądownicza :TK .”.Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-”--więc PO co płacic ZUS --Kto zagwarantuje że te pieniądze otrzymają Ci co je płacili.---NIKT--Kto płaci ten frajer!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaja(2016-10-25 07:31) Zgłoś naruszenie 20

    To będą wyjeżdżać z kraju, tam gdzie nie łupią wysokimi podatkami. Wiadomo, że gdy podatki mniejsze to wpływy do budżetu większe i odwrotnie. Widać to już po wprowadzeniu wysokiej akcyzy od papierosów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane