statystyki

Przedsiębiorca nie zapłaci ZUS na Litwie. Plany rządu Szydło uszczelniają system

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki24.10.2016, 07:46; Aktualizacja: 24.10.2016, 09:40
ZUS

ZUSźródło: ShutterStock

Jednolita danina skończy z turystyką zusowską. Płacenie składki można obejść, płacenie podatku dużo trudniej.

Gdy rząd ogłosił plan wprowadzenia jednolitego podatku, w mediach społecznościowych pojawiały się groźby ze strony przedsiębiorców, z których wynikało, że w odpowiedzi przeniosą się na Litwę, Słowację czy do Czech. Taka migracja miała zmniejszyć obciążenia podatkowe. Z naszych rozmów z ekspertami podatkowymi wynika, że będzie to trudne. Co więcej, jeśli jednolita danina wejdzie w życie, zakończy zjawisko turystyki zusowskiej. Czyli fikcyjnego zatrudniania lub zakładania działalności za granicą, by płacić składki na ubezpieczenia społeczne poza Polską.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • Inspektor Pracy(2016-10-24 10:25) Zgłoś naruszenie 53

    ......a PO co płacić ZUS ....tylko frajer będzie płacił aby bis TUSK mógł go rozpier....na stadiony lub Maciu Piciu/-- Czyż nie dość już udowodniono że "Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-słowa Tuska - tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. !Wszystko to klepnęli sprzedajni wykształciuchy z TK ,że to nie wyzysk zakazany Konstytucją RP i w ten sposób udowodnili..albo inna perełka Sądownicza :TK .”.Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-”--więc PO co płacic ZUS --Kto zagwarantuje że te pieniądze otrzymają Ci co je płacili.---NIKT--Kto płaci ten frajer!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaja(2016-10-25 07:31) Zgłoś naruszenie 20

    To będą wyjeżdżać z kraju, tam gdzie nie łupią wysokimi podatkami. Wiadomo, że gdy podatki mniejsze to wpływy do budżetu większe i odwrotnie. Widać to już po wprowadzeniu wysokiej akcyzy od papierosów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane