Niebezpiecznie w DPS-ach: Placówki nie przestrzegają przepisów prawa pracy i bhp

autor: Michalina Topolewska29.08.2016, 07:48; Aktualizacja: 29.08.2016, 08:23
teściowa opieka senior

Na sytuację osób zatrudnionych w DPS zwróciła uwagę PIP.źródło: ShutterStock

Placówki nie przestrzegają przepisów prawa pracy. W co trzeciej wykryto nieprawidłowości dotyczące szkoleń bhp. Przy czym winę w niektórych przypadkach ponosi sam personel.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • ghd(2016-08-30 20:25) Zgłoś naruszenie 70

    nie zgadzam się ,że pracownik jest sam sobie winien,winna jest dyrektorka ,która od dawna powinna nie pracować ! ale jak ma się wielką mordę to łatwiej się stołka trzymać ,bo wszyscy się boją!

    Odpowiedz
  • Karabam(2016-08-29 10:40) Zgłoś naruszenie 20

    NO bo wiekszosc tych szkolen bhp to jest jakas fikcja to co sie potem dziwic. trzeba zainwestowac z firme co to zrobi porzadnie, u mnie w firmie to bulo bhp consulting z chlodnej (w-wa) i jestem pewien ze oni wszytskie potrzebne szkolenia zrobia.

    Odpowiedz
  • aa(2016-10-01 22:42) Zgłoś naruszenie 20

    Trudno sie dziwic jesli na 60 mieszkancow zostaje 2-ch opiekunow,ze nie przestrzegaja przepisow bhp-patrza jak najsprawniej wykonac swoje obowiazki by na czas zdazyc ze wszystkim.

    Odpowiedz
  • armagedon (2017-06-18 22:07) Zgłoś naruszenie 20

    Tak pracodawca ma gdzies bezpieczeństwo ludzie pracujący w domach pomocy społecznej nie maja określonych zadan musza robić wszystko sprzatac opiekować sie podopiecznym być na każde zawolanie pracodawcy nie podopiecznego często liczy sie pajeczynka a nie człowiek ciągle im dokladaja obowiązków i nic tego nie zmieni masz ryć za pięciu a szacunku za grosz kontrole wcale nie odzwierciedlają problemu bo zawsze można sie do niej przygotować rzeczywistość jest i tak czarna tylko współczuć cóż taki mamy klimat

    Odpowiedz
  • jar(2016-08-29 12:00) Zgłoś naruszenie 11

    Cuda nieudolnych rządów PIS bis czas zacząć ! Obiecaliście ludziom Polskę mlekiem i miodem płynącą i co kopalnie są przygotowywane do zamknięcia 500+ musimy wszyscy za to płacić wymyśliliście jakieś parapodatki (wyższe opłaty za wodę, za żywność itd.) co to ma być ? pytam ! Emerytury nie żeście obnizyli ale nie tak nisko jak obiecaliście i nie są naliczne od lat składkowych 40 lat mężczyzna 35 lat kobieta !

    Odpowiedz
  • sa(2016-08-30 08:02) Zgłoś naruszenie 10

    Bezpieczeństwo (bhp) to również przeciwpożarowe ,tutaj niech zajrzą w DPS i podobnych opiekach ,to dopiero zobaczą co się dzieje (od lat zaniedbania i narażanie na duże zagrożenia pożarem dla ludzi) . Przepisy bud.pożarowe rozp.MI 12.04.2002r +zmn. 12.03.2009r D.U. nr 56 poz.461,ustawa z dnia 4.08.1991r chronie ppoż. + dnia 5.08.2015r poz. 1505 o , rozp.MSWiA 07.06.2010r r D.U Nr 109 poz.719+24.07.2009r /D.U.Nr 124 poz.1130+z dnia 16.07.2009r D.U nr 119 poz.998 weszło 14.08.09r + Rozp. MSWiA 2.12.2015r poz.2117, prawo bud.7.07.94r D.U.Nr 89 poz.414+zmn. regulują to ,ale ile jest zaniedbań ,może tu inspekcja też by się przyjrzała ??.

    Odpowiedz
  • opiekun(2017-11-24 15:22) Zgłoś naruszenie 10

    Praca ciężka, odpowiedzialna, mobbing stosowany przez dyr. i to wszystko za 1580zl na rękę i nie ma co liczyć na żadne inne dodatki typu premia itp........śmiechu warte i zarazem płakać się chce

    Odpowiedz