statystyki

Medycyna pracy musi jak najszybciej wyjść z historycznego lamusa

autor: Aleksandra Kurowska25.02.2016, 07:22; Aktualizacja: 25.02.2016, 08:40
Wśród postulowanych zmian jest też umożliwienie lekarzom rodzinnym i internistom zrobienia specjalizacji z medycyny pracy w przyspieszonym tempie.

Wśród postulowanych zmian jest też umożliwienie lekarzom rodzinnym i internistom zrobienia specjalizacji z medycyny pracy w przyspieszonym tempie.źródło: ShutterStock

Pracodawcy RP chcą, aby lekarze pracy otrzymali nowe kompetencje i chcą by zajęła się tym Rada Dialogu Społecznego. Pomysł ten popierają związkowcy.

Przepisy dotyczące medycyny pracy pochodzą sprzed dwóch dekad i nie przystają do obecnej rzeczywistości, choćby wielogodzinnej pracy przed komputerem czy coraz częstszych przypadków chorób cywilizacyjnych. Jednak na liście priorytetów kolejnych ministrów zdrowia temat się nie przebijał. Dlatego z inicjatywą w tej sprawie postanowili wystąpić Pracodawcy RP, którzy chcą przygotować propozycje zmian wspólnie ze związkowcami. Jeszcze w tym roku mają one trafić do resortu.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane