statystyki

Medycyna pracy musi jak najszybciej wyjść z historycznego lamusa

autor: Aleksandra Kurowska25.02.2016, 07:22; Aktualizacja: 25.02.2016, 08:40
Wśród postulowanych zmian jest też umożliwienie lekarzom rodzinnym i internistom zrobienia specjalizacji z medycyny pracy w przyspieszonym tempie.

Wśród postulowanych zmian jest też umożliwienie lekarzom rodzinnym i internistom zrobienia specjalizacji z medycyny pracy w przyspieszonym tempie.źródło: ShutterStock

Pracodawcy RP chcą, aby lekarze pracy otrzymali nowe kompetencje i chcą by zajęła się tym Rada Dialogu Społecznego. Pomysł ten popierają związkowcy.

Przepisy dotyczące medycyny pracy pochodzą sprzed dwóch dekad i nie przystają do obecnej rzeczywistości, choćby wielogodzinnej pracy przed komputerem czy coraz częstszych przypadków chorób cywilizacyjnych. Jednak na liście priorytetów kolejnych ministrów zdrowia temat się nie przebijał. Dlatego z inicjatywą w tej sprawie postanowili wystąpić Pracodawcy RP, którzy chcą przygotować propozycje zmian wspólnie ze związkowcami. Jeszcze w tym roku mają one trafić do resortu.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane