Ekspert: Szkoda pieniędzy na 500+ dla bogatych. Potrzeba żłobków i mieszkań

27.01.2016, 07:09; Aktualizacja: 27.01.2016, 10:43

"Polacy potrzebują poczucia bezpieczeństwa, by podejmować śmielej decyzje o posiadaniu dzieci. Polska jest na szczęście krajem dość bezpiecznym pod wieloma względami, jest np. stosunkowo niski poziom przestępczości, nie ma też, mimo wszystko, zagrożenia wojną albo terroryzmem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Na 500+ czeka tysiące rodzin zdołowanych przz PO+(2016-01-27 07:38) Zgłoś naruszenie 62

  Potrzeba żłobków i mieszkań - to prawda, ale eksperci wszelkiej maści gdzie byliście za rządów PO-PSL. Trzęśliście portkami o swoje stołki bo wszelki dysonans POlityczny wobec jedynie słusznej partii to koniec kokosów dla Was. Teraz się ujawniacie bo jest większa demokracja niż była i kapelusz Wam z głowy nie spadnie, ale przynajmniej będziecie mącić , że 500)+ to to "prawie zło"- byle tylko zaszkodzić nowym władzom, to jest nauka wypływająca z pazerności i niemożliwości pogodzenia się z wolą większości wyborców.

  Odpowiedz
 • EWA(2016-01-27 07:58) Zgłoś naruszenie 41

  Sęk w tym, że najbardziej logicznym posunięciem byłoby podniesienie kwoty wolnej od podatku. Wtedy do dyspozycji obywateli zostałoby więcej pieniędzy i nie byłoby dyskusji nt komu dać, komu nie i na co. Ale - takie rozwiązanie nie objęłoby nie płacących podatku dochodowego rolników! I tu jest pies pogrzebany, bo nikt nie wie, jakie są przychody rolników. Dlatego ma być dodatek kwotowy nawet dla bogatych rolników, a dyskutuje się o "bogatych" podatnikach. Jedna patologia rodzi drugą patologię Dlatego też KK zrezygnował z zastąpienia funduszu kościelnego podatkiem od przychodów w wysokości określonego ułamka procentu - bo rolnicy by nie płacili! Żeby patologia była większa - różne pismaki jęczą, ile to obywatele zapłacą za podatek bankowy lub z powodu podatku od sklepów. Ale nikt przez wiele, wiele lat nie płakał, ile to obywatele bez przywilejów muszą płacić na przywileje lepszych obywateli - 40 - 50 mld złotych rocznie? Nikt tego nie widzi, ślepota powszechna panuje?

  Odpowiedz
 • emerytka(2016-01-27 09:38) Zgłoś naruszenie 20

  w Belgii,Holandii,w Niemczech itp dodatek na dziecko otrzymuja wszyscy, ale tam podatek PIT siega do 54% a wiec wszyscy korzystaja z dobra wspolnego, a u nas politycy nie podniosa podatku progresywnie do 50% i jaka to rownosc,sprawiedliwosc, a co UE?

  Odpowiedz
 • ana(2016-01-27 10:26) Zgłoś naruszenie 31

  Serdnio 2200 na reke??? taaa ,ja po 20 latach pracy po studiach w budżetówce zarabiam na reke 1900 zł...wiec do tej sredniej troche brakuje

  Odpowiedz
 • ivonn(2016-01-27 11:49) Zgłoś naruszenie 01

  Jeżeli chodzi o mieszkania, to przyjmij do wiadomości "ekspercie", że wiele tych rodzin zamierza płacić właśnie za mieszkanie tymi pieniędzmi np. dopłacać do raty kredytu, która wynosi niemało za kilkupokojowe lokum.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane