MRPiPS: 500 zł na dziecko nie będzie wliczane do dochodu

18.01.2016, 13:20; Aktualizacja: 18.01.2016, 20:18
Dziecko w foteliku samochodowym

Rodziny o niskich dochodach otrzymać mają wsparcie także na pierwsze dzieckoźródło: ShutterStock

Sekretarz stanu w MPiPS Stanisław Szwed spotkał się w poniedziałek w Opolu z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych, by rozmawiać o programie „Rodzina 500 plus”. Na poprzedzającej to spotkanie konferencji prasowej podkreślił, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko, które ma być wypłacane w ramach tego programu jest obecnie „najważniejszym zadaniem rządu”. „Chcemy, aby ten program jak najszybciej został wdrożony w życie, ale również chcemy, aby był on bardzo szeroko skonsultowany” – zaznaczył.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • sTAŃCZYK WSPÓŁCZESNEJ pOLSKI(2016-01-18 13:34) Zgłoś naruszenie 2613

    kURWA TO JA PRACUJE I NIGDY TEGO NIE OSIĄGNE CO MOŻNA MIEĆ BEZ PRACY????????? DZIEKUJĘ cI RZĄDzIE, TERAZ ROZUMIEM ZŁODZIEI

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sTAŃCZYK WSPÓŁCZESNEJ pOLSKI(2016-01-18 13:36) Zgłoś naruszenie 156

    kUR...WA TO JA PRACUJE I NIGDY TEGO NIE OSIĄGNE CO MOŻNA MIEĆ BEZ PRACY????????? DZIEKUJĘ cI RZĄDzIE, TERAZ ROZUMIEM ZŁODZIEI

    Odpowiedz
  • wika (2016-01-18 13:46) Zgłoś naruszenie 249

    Przecież to jest jasne, że dla szeregu osób bardziej będzie się opłacało pobierać różnego rodzaju zasiłki i rezygnować z pracy lub jej nigdy nie podejmować. Czyli będziemy mieli sytuację jak w innych krajach - grupy żyjące z zasiłków i emigrantów ściąganych do pracy ( bo kto ma pracować). A każda osoba przedsiębiorcza zostanie obłożona podatkami aby osobie z pięciorgiem dzieci, każde innego ojca, która nigdy nie pracowała i nie zamierzała pracować, płacić zasiłki a potem płacić świadczenie bo nie będzie miała emerytury. Czy jej dzieci będą pracowały - w większości nigdy, będą żyły dalej z zasiłków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • karamba(2016-01-18 17:16) Zgłoś naruszenie 86

    jak to polacy niepomaga rzad zle-pomaga jeszcze gorzej!zasrane polskie myslenie

    Odpowiedz
  • pracująca biedota(2016-01-18 17:42) Zgłoś naruszenie 147

    tak, dołóżcie jeszcze kolejne 500 zł za leżenie a nam pracującym wynagrodzenia obniżcie do 500 zł, jak jesteśmy głupcy i pracujemy za taką jałmużnę jaka jest obecnie. PRACUJĄCY WYJDŹMY NA ULICE, CHCEMY NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ W KWOCIE 5 TYSIĘCY ZA PRACĘ ......................A NIE ZA PIEPRZENIE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Notanymore(2016-01-18 22:39) Zgłoś naruszenie 73

    Pieniądze dawane do ręki nie są dobrym rozwiązaniem! Wywiad środowiskowy nic nie pomoże. Tak jak ktoś tu napisał - nie ma złudzeń - ludzie będą unikali pracy aby żyć z zasiłków a my będziemy "musieli" wpuszczać uchodźców. Za te pieniądze powinniśmy zapewnić darmowe żłobki, przedszkola, podręczniki, dojazdy do szkół, kursy, warsztaty, dodatkowe zajęcia językowe, sportowe, muzyczne, informatyczne, kółka naukowe, hobbystyczne etc etc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ...(2016-01-18 22:44) Zgłoś naruszenie 21

    Pracujący w tym kraju nie jest szanowany. Proponuje też nie liczenia tego marnego wynagrodzenia przy ubieganiu się o pomoc ze strony państwa ( właściwie niektórym niewiele go zostaje po odliczeniu kosztów dojazdu do pracy.)

    Odpowiedz
  • Ewa(2016-01-18 23:22) Zgłoś naruszenie 97

    Jeśli chcemy aby dzieci było więcej to 500 zł powinno być przyznane każdemu dziecku urodzonemu od 2016 roku bez względu czy jest to pierwsze czy następne dziecko.

    Odpowiedz
  • Asiek(2016-01-27 14:07) Zgłoś naruszenie 53

    Polakom nigdy nie dogodzi

    Odpowiedz
  • zbulwersowana(2016-02-01 19:17) Zgłoś naruszenie 106

    Nie jest to sprawiedliwe +500 powinno liczyć sie do zarobku, osoby nigdy nie pracujące korzystające z MPOS-u po co mają iść do pracy jak wiećej im się należy niż tym pracującym z MOPS-u dostają dodatek do mieszkania, mają płacone za przedszkole oraz otrzymują rodzinne to jest ok 800zł teraz mając dwójke dzieci dostana 1000 zł wiecej niż osoba pracująca zarabia. Żenada jakaś w naszym kraju nie opłaca się pracować.

    Odpowiedz
  • żenada(2016-02-03 11:51) Zgłoś naruszenie 42

    Do karamba Jakie zasrane myslenie, jestem mama jedynaka ,bo drugie nie chce miec nigdy oboje z mężem pracujemy mamy kredyt na 25 lat i nic nam sie nie należy bo nam przekracza, mój dyrektor zarabia 10 razy wiecej niz ja ma 3 dzieci i dostanie 1500 zl za co kurde .Te państwo jest tylko dla bogaczy ,jakby7m mogła to bym z rodzina wyjechała z tego panstwa wole płacic podatki w innym panstwie ale dostane na jedno dziecko niz w polsce .Mam znajomą ma 2 dzieci dwoma innymi facetami , nie pracuje teraz dostanie 1000 zł macierzynskiego i jeszcze 500 zł od kwietnia i sie smieje z pracujacych rodzin .Jakbym spotkała kaczynskiego albo premier to bym im powiedziała co o nich mysle.

    Odpowiedz
  • mama(2016-02-15 21:40) Zgłoś naruszenie 193

    aż robi się niedobrze od czytania tych komentarzy. wiadomo są i patologie ale nie mierzy się wszystkich jedną miarą. mam rocznego synka właśnie musialam zrezygnować z pracy, nie mam z kim zostawić dziecka a pracować na opiekunke i paliwo na dojazdy, za najniższą krajową to lepiej zostać w domu. mąż zarabia 2300 zł i mam nadzieje że w końcu coś od państwa dostaniemy, bo jak dotąd na wszystkie zasiłki przekraczamy dochód. a kredyt trzeba spłacać a ledwo dajemy rade od 10 do 10, więc liczymy że na 500zł sie załapiemy a patologią nie jesteśmy....... i sądze że powinni zrobić próg dochodowy dla bogaczy.....

    Odpowiedz
  • precz z patologia(2016-03-07 12:00) Zgłoś naruszenie 72

    500 zl na dziecko powinny dostac rodziny gdzie przynajmniej jedno z rodzicow pracuje , tam gdzie nie pracuje zadno bez powaznych przyczyn nie powina taka rodzina dostac nic to cala patologia zaczela by sie za praca rozgladac a nie siedziec w domu i nic nie robic oprocz plodzenia kolejnych dzieci bo im biednym sie nalezy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyrozumiala(2016-03-08 08:27) Zgłoś naruszenie 42

    Piszecie tak bo was boli ze nie dostaniecie ...bo co dochod przekracza?a gdyby nie prog dochodowy to pierwsi byscie z lapami polecieli 500 albo i wiecej odebrac...nie kazda rodzina to patologia niektorzy sie staraja a i tak nie wystarcza...a pozatym tu chodzi o wzrost demograficzny chcesz 500 zrob sobie dzieciaka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 500+(2016-03-22 14:47) Zgłoś naruszenie 10

    A jeżeli dostaje 1000 zł tylko na dziecko co miesiac to czy jest możliwość żebym dostała 500+ ..

    Odpowiedz
  • kasia(2016-03-31 18:26) Zgłoś naruszenie 10

    jak to wygląda z umową zlecenie ?

    Odpowiedz
  • 1 dziecko (2016-04-08 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 1500 pensji i 600 alimentów, czy mi się należy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Raffi(2016-06-26 13:09) Zgłoś naruszenie 02

    Teraz to na te można znaleźć nawet pożyczki. Wystarczy w Google wpisać: Pożyczka na zasiłek 500 plus, więc nawet pracować się ludziom może odechcieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz