statystyki

Nowe wymogi przy zwrocie należności FGŚP

autor: Łukasz Guza06.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 06.11.2015, 07:52
dokumenty

Zmiana przepisów wynika z konieczności ich dostosowania do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 rźródło: ShutterStock

Marszałek województwa będzie musiał dołączać więcej dokumentów do wniosku o umorzenie należności pracodawcy wobec Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP).

Tak wynika z projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu informacji zawartych we wniosku marszałka województwa o określenie warunków zwrotu, odstąpienie od dochodzenia zwrotu lub umorzenie należności FGŚP.

Zmiana przepisów wynika z konieczności ich dostosowania do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r. Zgodnie z nią dysponent funduszu (minister pracy) będzie mógł zawrzeć porozumienie z dłużnikiem (pracodawcą), który zawarł układ z wierzycielami w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Ma ono określać warunki zwrotu należności FGŚP, w tym możliwość ich rozłożenia na raty oraz odroczenia terminu spłaty długu, jeżeli będzie to prowadziło do zwrotu kwoty w całości.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane