statystyki

Nowe wymogi przy zwrocie należności FGŚP

autor: Łukasz Guza06.11.2015, 07:26; Aktualizacja: 06.11.2015, 07:52
dokumenty

Zmiana przepisów wynika z konieczności ich dostosowania do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 rźródło: ShutterStock

Marszałek województwa będzie musiał dołączać więcej dokumentów do wniosku o umorzenie należności pracodawcy wobec Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP).

Tak wynika z projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu informacji zawartych we wniosku marszałka województwa o określenie warunków zwrotu, odstąpienie od dochodzenia zwrotu lub umorzenie należności FGŚP.

Zmiana przepisów wynika z konieczności ich dostosowania do ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978), która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r. Zgodnie z nią dysponent funduszu (minister pracy) będzie mógł zawrzeć porozumienie z dłużnikiem (pracodawcą), który zawarł układ z wierzycielami w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Ma ono określać warunki zwrotu należności FGŚP, w tym możliwość ich rozłożenia na raty oraz odroczenia terminu spłaty długu, jeżeli będzie to prowadziło do zwrotu kwoty w całości.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane