statystyki

Polisy z korzyścią dla pracodawcy i pracownika

autor: Ewa Bednarz13.10.2015, 09:43; Aktualizacja: 13.10.2015, 10:13

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne podnoszą konkurencyjność firmy na rynku pracy, przynoszą korzyści podatkowe i ograniczają absencję chorobową. Mogą z nich korzystać nawet bardzo małe przedsiębiorstwa.

Ubezpieczenia zdrowotne dla pracowników budzą ostatnio sporo emocji. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy pojawiły się postulaty, by były obowiązkowe i miały formułę polis grupowych obejmujących medycynę pracy, profilaktykę zdrowotną, planowe hospitalizacje, a w dalszym etapie nawet świadczenia rehabilitacyjne. Finansowali, by je przede wszystkim pracodawcy. Od planów do realizacji droga jest jednak daleka – dziś pracownicy docenią te firmy, które już oferują ubezpieczenia zdrowotne nie tylko dla nich samych, ale również dla innych członków rodziny.

Przekonują się do nich także pracodawcy, zwłaszcza że polisy nie tylko motywują pracowników i wiążą z firmą. Podnoszą konkurencyjność na rynku pracy i budują wizerunek pracodawcy dbającego o swoich pracowników. Przynoszą też inne wymierne korzyści – wydatki na składki ubezpieczeń grupowych dla pracowników zalicza się do kosztów uzyskania przychodu, a więc obniżają wysokość podatku dochodowego. Wydatki na inne rodzaje ubezpieczeń kosztem podatkowym już nie są.

Nie taki koszt straszny


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane