500 zł na dziecko: Czy Polskę stać na dodatki dla 3,7 mln osób?

07.07.2015, 14:22; Aktualizacja: 07.07.2015, 14:22
"Wiemy, skąd wziąć pieniądze" - zapewnia Beata Szydło

"Wiemy, skąd wziąć pieniądze" - zapewnia Beata Szydłoźródło: ShutterStock

Jak poinformowała we wtorek rano nowa rzeczniczka PiS Elżbieta Witek, politycy PiS w cyklu konferencji będą pokazywali źródła finansowania propozycji programowych, które przedstawiła w sobotę kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Pierwsza konferencja, która odbyła się we wtorek, dotyczyła programu 500 zł na dziecko.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (51)

  • Gloria(2016-05-02 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem matką mam 500 zł na dziecko biorę bo dają wiadomo ale uważam że to poroniony pomysł pisu ponieważ może to spowodować że ludzie będą bardziej pastuchować nisz do tej pory będą się płodzić by mieć kasę za nic. Tak jak moja znajoma ma 3 dzieci i 1500 zł a pracy unika jak ognia bo dostaje alimenty i pomoc z opieki i jeszcze 1500 za tom że ma dzieci:-) a takich ludzi w Polsce nie brakuje. Jestem za żeby znieść ustawę jak by było głosowanie pobiegłabym pierwsza

    Odpowiedz
  • AKuś(2016-03-01 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    takie już dawno w Uk siedzą i mają swoje chaty ! twoja kolej !

    Odpowiedz
  • AKuś(2016-03-01 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    jak dla UB i SB mogą odpalać takie emerytury oraz organizować se odprawy za takie banki to dzieciakom nie mają z czego dać ? brawo PIS !

    Odpowiedz
  • mickey(2016-02-01 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czy te 500 zlotych obowiazuje tylko na dzieci urodzone w 2016 roku? Czy np w 2014 tez? Mam corke, jestem bezrobotna. Czy naleza mi sie pieniadze?

    Odpowiedz
  • grzesiaczek81(2015-12-30 16:15) Zgłoś naruszenie 67

    Wiedzialy jak nogi sie rozklada zeby 3,4 dzieci narobic a teraz placza wielce bo na chleb nie maja a na panstwie zerowac beda po co do roboty jak 500 dostane!rozloze nogi na nastepne!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • andrzej(2015-12-02 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie, mam dwójkę dzieci z byłą żoną i jedno z obecną partnerką, dla niej to jest pierwsze dziecko, jak z kwotą 500 zł na to dziecko

    Odpowiedz
  • MIMI(2015-11-28 03:39) Zgłoś naruszenie 21

    POWIEM TAK NIECH NIE ROZDAJĄ NIKOMU PIENIĘDZY I BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE - NIE BĘDZIE JA MAM DWOJE A TY JEDNO...TO NIE CHODZI O JAŁMUŻNĘ OD PAŃSTWA !!!
    NIECH DADZĄ LUDZIOM GODNIE ŻYĆ
    NIECH ZLIKWIDUJĄ UMOWY ŚMIECIOWE
    NIECH DADZĄ GODNY WIEK EMERYTALNY = DODATKOWE MIEJSCA PRACY
    NIECH PODNIOSĄ WYNAGRODZENIE NA GODNE = GODNE ŻYCIE
    OBNIŻĄ OPŁATY ZA PRACOWNIKÓW = WYŻSZE WYNAGRODZENIE I WIĘCEJ MIEJSC PRACY
    ZLIKWIDUJĄ ZUS = I TAK WIĘKSZOŚĆ Z NAS PŁACI ZA LEKI,LEKARZY PRYWATNYCH BO NA NFZ NIE MA SZANS SIĘ DOSTAĆ, ITD
    NIECH ZAMKNĄ W ZAKŁADZIE ZAMKNIĘTYM ALKOHOLIKÓW MINIMUM NA 3 LATA I PRZESTANĄ IM DAWAĆ NA PICIE I UTRZYMYWAĆ ICH Z NASZYCH PODATKÓW
    NIECH ZWOLNIĄ MIEJSCA W ZAKŁADACH KARNYCH DLA MORDERCÓW, GWAŁCICIELI... A CI CO POSZLI SIEDZIEĆ ZA DROBNĄ KRADZIEŻ NIECH DADZĄ IM PRACE ABY ODROBILI DŁUGI A NIE SIEDZĄ PO 3 LATA I Z PODATKÓW NASZYCH IDZIE NA ICH UTRZYMANIE DŁUG IM ZOSTAJE PRACY NIE DOSTANĄ BO SĄ KARANI A ZA ROK ODSIADKA NA NASTĘPNE 3 LATA
    MOŻNA WYMIENIAĆ I WYMIENIAĆ WSZYSTKIE MINUSY NASZEGO PAŃSTWA JEDNAK CIĘŻKO JAKĄŚ POZYTYWNĄ DECYZJE KTÓRA WPROWADZONA W ŻYCIE DAŁA DOBRY REZULTAT

    Odpowiedz
  • JA(2015-11-28 03:19) Zgłoś naruszenie 21

    TO JEST TAK PIJAK I PATOLOGIA DOSTANĄ NIE MISZĄ PRACOWAĆ ANI PŁACIĆ RACHUNKÓW BO Z MIESZKANIA ICH NIE WYWALĄ BO JAK PRZECIEŻ Z DZIEĆMI NA ULICĘ. WIĘC DOSTANĄ Z MOPS-U WSZELKIE MOŻLIWE DODATKI , Z AA, DOSTANĄ JEDZENIE ODZIEŻ ITD, TERAZ JESZCZE PO MINIMUM 1000 ZŁ NA ICH ALKOHOL ŻYJĄ BEZTROSKO I MAJĄ W D...
    A LUDZIE KTÓRZY CHCĄ PRACOWAĆ TO MAJĄ ZASRANE UMOWY ZLECENIE BO DLA NICH LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ, ALBO UMOWĘ NA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ I POWIEDZMY ŻE OBOJE RODZICÓW PRACUJE TO SĄ ZA BOGACI ... BO MAJĄ 2.400 ZŁ I NA 3 OSOBY TO W SAM RAZ - TYLKO LICZĄC CZYNSZ OPŁATY TO MINIMUM 1000 ZŁ ZA SZKOŁĘ TEŻ SIĘ PŁACI, UBRAĆ DZIECKO TRZEBA NAKARMIĆ, DOLICZMY OPŁATY ZA BILETY DO SZKOŁY I DO PRACY, LEKI , CZY PAMPERSY, A GDZIE SĄ NIESPODZIEWANE WYDATKI ??? KAŻDY Z NAS JE MA, CO Z TEGO ŻE MA SIĘ UBEZPIECZENIE JAK DO LEKARZA TRZEBA PRYWATNIE BO DZIECKO CHORE TO ZAPISZĄ ZA MIESIĄC LEKI 100% MOŻNA TAK WYMIENIAĆ I PISAĆ I NIKT Z TYCH CO SIEDZĄ I PISZĄ TE WSZYSTKIE ZASRANE USTAWY NIC Z TYM NIE ZROBI NIKT TEGO NIE CZYTA NIKT SIĘ NIE INTERESUJE, TYLKO GĘBĘ POKAZUJĄ W TELEWIZJI I MAJĄ ZA TO PŁACONE BO Z KARTKI PRZECZYTAJĄ CO IM WYŻSZY STOŁEK NAPISAŁ. a MY NADAL TAM GDZIE BYLIŚMY W TYM SAMYM MIEJSCU Z DOCHODAMI TYMI SAMYMI MUSIMY SOBIE RADZIĆ.
    POWIEM TAK MAM W NOSIE MOPS I CAŁY TEN BAŁAGAN UZNAWANY JAKO PIS / PO I TE INNE
    NIE CHCE OD NICH NIC ANI GROSZA NIECH PODNIOSĄ WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ, NIECH ZLIKWIDUJĄ UMOWY ŚMIECIOWE I ZASRANY ZUS, I DAM DOBIE RADĘ... A JAK NA RAZIE MAM NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ MĄŻ NIE MA PRACY I SZUKA OD 5 MIESIĘCY, MAM MAŁE DZIECKO NIE CAŁE 2 LATKA DRUGIE ZA KILKA DNI, DALI MI RODZINNEGO 77 ZŁ MIESIĘCZNIE I TERAZ MUSZĘ ZWRACAĆ ZA 4 MIESIĄCE BO PODJĘŁAM PRACĘ I NIE ZGŁOSIŁAM, MOJE BADANIA KOSZTUJĄ I JAK KAŻDY MAM OPŁATY I JAK TU ŻYĆ Z NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ,
    BRAK SŁÓW BO WIEM ŻE NIE TYLKO JA JESTEM W TAKIEJ SYTUACJI I NAM SIĘ NIC NIE NALEŻY LEPIEJ DAĆ TYM Z AA MIESZKANIA DOFINANSOWANIA PIENIĄDZE NA PICIE JEDZENIE PACZKI ŚWIĄTECZNE CIUCHY I HULAJ DUSZA , ZAMIAST ZAMKNĄĆ ICH W OŚRODKACH DLA BEZDOMNYCH DAĆ IM PRACĘ CHOCIAŻBY SPRZĄTANIE I NIECH POKAŻĄ JAK TO ONI PRZESTAJĄ PIĆ ABY MIEĆ CO ZJEŚĆ.

    Odpowiedz
  • Aga(2015-11-25 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czym jest pierwsze dziecko ze nie dostanie tylko druge co za polityka. Jestem samotna matka pracuje i wynajmuje mieszkanie a do tego mam alimenty 300zl i przekracza mi 80zl czemu nie odlicza opłat które każdy z nas opłaca.

    Odpowiedz
  • rodzina(2015-11-17 20:41) Zgłoś naruszenie 01

    czy to prawda że 500 zł dostana tylko dzieci w wieku od pierwszego roku do piatego roku życia.

    Odpowiedz
  • OBSERWER(2015-11-11 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Musicie teraz zbudowac Polskę od nowa przy pomocy Ukrainców i może innych uchodzców ,A JAK JĄ ZBUDUJECIE OD NOWA TO MOŻE WROCIMY...

    Odpowiedz
  • xxxxx(2015-11-09 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ten projekt jest nie dopracowany ponieważ po pierwsze rodziny które mają jedno dziecko i zarabiają razem 2400 i dochód przekracza limit 800 zł nie dostaną pieniędzy biorąc pod uwagę to ile jest opłat i tak dalej. Po drugie ludzie pogaci co mają 2 dzieci i tak naprawdę te pieniądze od państwa nie pomogą im wiele bo oni co miesiąc mają o wiele więcej pieniędzy. Po trzecie rodziny patologiczne co mają powyżej jednego dziecka i oboje piją i tak dalej to tez dostaną kasę i będą mieli za co pić. Ja osobiście z żoną mamy około 2400 zł miesięcznie i z tych pieniędzy opłaca się rachunki do tego paliwo do samochodu miesięczny bilet który kosztuje 220 zł i żony który kosztuje 150 zl do tego opłata mieszkania i na życie i nie ma nic a gdzie pampersy i tak dalej dla malucha. I tym jestem oburzony bo ludzie którzy potrzebują niedostaną a ci co nie potrzebują to dostaną. I gdzie tu sprawiedliwość.

    Odpowiedz
  • rodzina(2015-11-09 09:36) Zgłoś naruszenie 01

    Wszystko ładnie pięknie tylko jak ktoś ma jedno dIecko narazie tak jak ja i razem z żoną mamy 2400 zł miesięcznie i trzeba od tego odliczyć opłaty ,paliwo, bitew na pociąg do pracy miesięczny, mieszkanie i kredyt to podsumowując to zostaje cale G na życie i utrzymanie dziecka. A PiS chce że rodziny z jednym dzieckiem mogą dostać pieniądze wtedy gdy dochód na każdego członka rodziny nie przekroczy 800 zł a nam przEkracza juz o 60 zł wiec moim zdanie jak ma tak być to niech progi trochę podniosą bo takich rodzin jest wiele a nie takie progi tym bardziej ze bogate rodziny co mają 2 dzięci to dostaną na każde dziecko. To jest nie fer.

    Odpowiedz
  • xxx(2015-11-07 22:06) Zgłoś naruszenie 20

    Miało być na każde dziecko tak było przez Panią Beatę wygłaszane przed wyborami. A co ma być ? Tylko od drugiego dziecka wzwyż. To jest niesprawiedliwe. W następnych wyborach wiem co zrobię...

    Odpowiedz
  • Poprostu ja(2015-11-06 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    A ja do końca nie rozumiem ..na samym początku bylo mówione ze na każde dziecko 500zl a w tej chwili na drugie i kolejne, gdzieś jeszcze natknęłam sie na artykuł ze jesli nie przekroczy sie progu dochodowego 800zl to dostanie sie na wszystkie dzieci. Jak to wkoncu wygląda mam dwójkę dzieci pracujemy z mężem za 1300zl i nie ukrywam ze przydało by sie nam te 1000zl. Może ktoś mi wyjaśnić jak to naprawdę jest ,dostane tylko ( az) 500 czy dostane 1000 zl bo nie przekroczymy 800zl na osobe

    Odpowiedz
  • Kasia91(2015-11-03 16:10) Zgłoś naruszenie 20

    Moim zdaniem 500zł na dziecko to duże wsparcie finansowe dla rodziców, nie ma co narzekać, że kwota jest zbyt niska. Rodzice powinni sami utrzymywać swoje dzieci, przeciez dobrowolnie sie zdecydowali na powiększenie rodziny i byli świadomi ze niesie to za soba koszty. Ta kwota to ma być wsparcie a nie kwota utrzymania miesięczna dziecka. Uważam, że wiele rodzin na tym skorzysta i bedzie im łatwiej zapewnić godne warunku życia dla swoich pociech.

    Odpowiedz
  • Fann(2015-10-30 06:22) Zgłoś naruszenie 00

    Buhaha to dami ci 1000zl I miej dwujke dzieci oplaty ubrania ksiazki jakies wyjazdy lekaze w razie choroby leki I przezyj za te 1000zl z dwujka dzieci chyba jestes glupi bys zdech z glodu ze by miec dwujke dzieci to minimum trzeba miec 2000zl I to skromne zycie

    Odpowiedz
  • Fann(2015-10-30 06:16) Zgłoś naruszenie 11

    A niech placa stac polske posly maja 30 tys miesiecznie oni maja dobrze to czemu my polacy ciezko pracujacy nie mamy dostac a ci ktuzy przepija to co kogo to interesuje za kogos z was bedzie pil nie wiec przestancie pisac glupie komentarze ze beda dzieci robic I pic bo to guwno prawda poprostu nie kturzy z was zazdroszcza ze maja 3 dzieci I kaska bedzie nalezy sie od tegi ********** kraju za granica rodzine jest 1500zl I co tez przepijaja glupie gadanie ludxi kturzy nie wiedza co to jest bieda

    Odpowiedz
  • patologia sie cieszy(2015-10-27 09:36) Zgłoś naruszenie 01

    dwoje rodzicow na najnizszej pensji i jedno dziecko - dochod... 2400 netto miesiecznie, jedna lampucera z 5 dzieci kazde od innego ojca dochod na same dzieci 2500 netto :) fajna ustawa, przyda sie jak osiedla sie w Polsce wielodzietne rodziny muzulmanskie... bedzie kogo utrzymywac :)

    Odpowiedz
  • kasia77(2015-10-20 11:17) Zgłoś naruszenie 40

    Rozumiem polityke prorodzinną , jestem samotna matka 4-latki , zarabiam powyżej najniższej krajowej , mój były mąż hazardzista nie płaci alimentów bo ja nie dostaje ich z funduszu , nie dostaje rodzinnego bo też przekraczam , sama utrzymuje dom, dziecko , płace rachunki, spłacam kredyt bo musimy gdzies mieszkać , wychodzę przed 6 rano i wracam o 19-tej. Z jednym dzieckiem nie nalezy mi sie pomoc teraz ale też rewolucji dla "najbiedniejszych" , rozumiem że pomoc powinna być , natomiast nie rozumiem dlaczego samotni rodzice z jednym dzieckiem i pensją niewiele ponad najniższą krajową maja płacić podatki żeby było dla tych co mają dużo i tylko dzieci maja więcej ?

    Odpowiedz