statystyki

Jakie zniżki przysługują posiadaczom karty dużej rodziny

autor: Michalina Topolewska21.07.2014, 07:30; Aktualizacja: 21.07.2014, 08:18
rodzice, dzieci, rodzina

rodzice, dzieci, rodzinaźródło: ShutterStock

Muzea, ośrodki sportowe i wypoczynkowe oraz uzdrowiska znajdują się na liście instytucji udzielających ulg. Mogą z nich korzystać nie tylko małżonkowie, ale i rodzice rozwiedzeni lub żyjący w związku nieformalnym.

Czytelniczka będzie z trójką dzieci spędzać urlop w Międzyzdrojach. W trakcie pobytu nad morzem chciałaby wybrać się z nimi do pokazowej zagrody żubrów, która znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym. Czy w tym miejscu będzie mogła skorzystać z karty dużej rodziny?

Obecnie na liście parków narodowych, w których można mniej zapłacić za wstęp, znajduje się tylko Białowieski Park Narodowy. Po pokazaniu karty dużej rodziny opiekun może tam kupić bilet do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów z 20-proc. rabatem. Ulga w takiej samej wysokości będzie też przysługiwać jego dzieciom.

Podstawa prawna

Par. 2–4 uchwały nr 85 Rady Ministrów z 27 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (M.P. poz. 430).


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane