statystyki

Jakie zniżki przysługują posiadaczom karty dużej rodziny

autor: Michalina Topolewska21.07.2014, 07:30; Aktualizacja: 21.07.2014, 08:18
rodzice, dzieci, rodzina

rodzice, dzieci, rodzinaźródło: ShutterStock

Muzea, ośrodki sportowe i wypoczynkowe oraz uzdrowiska znajdują się na liście instytucji udzielających ulg. Mogą z nich korzystać nie tylko małżonkowie, ale i rodzice rozwiedzeni lub żyjący w związku nieformalnym.

Czytelniczka będzie z trójką dzieci spędzać urlop w Międzyzdrojach. W trakcie pobytu nad morzem chciałaby wybrać się z nimi do pokazowej zagrody żubrów, która znajduje się w Wolińskim Parku Narodowym. Czy w tym miejscu będzie mogła skorzystać z karty dużej rodziny?

Obecnie na liście parków narodowych, w których można mniej zapłacić za wstęp, znajduje się tylko Białowieski Park Narodowy. Po pokazaniu karty dużej rodziny opiekun może tam kupić bilet do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów z 20-proc. rabatem. Ulga w takiej samej wysokości będzie też przysługiwać jego dzieciom.

Podstawa prawna

Par. 2–4 uchwały nr 85 Rady Ministrów z 27 maja 2014 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (M.P. poz. 430).


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane