Rząd wprowadził nowe świadczenie - specjalny zasiłek opiekuńczy

28.08.2012, 13:53; Aktualizacja: 28.08.2012, 14:01

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Przepisy zawarte w projekcie nowelizacji ustawy racjonalizują zasady przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego i wprowadzają nowe świadczenie – specjalny zasiłek opiekuńczy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (85)

  • Barbara(2012-09-10 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to prawda,co napisane jest na forum byłam w Holandii osoba żyjąca z świadczenia socjalnegożyje lepiej niz emeryt po przproacowanych 40 latach pracy i iutrzymujący się za 1800zł (samotny i płacą i żyjąc za to ),a unas zakrada się do domów patologia!

    Odpowiedz
  • ciapek(2013-01-01 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    niech pan tusk sobie przypomni co obiecywał 620zł dla wszystkich a teraz tak z mopsu beda wysyłac pisma o wstrzymaniu swiadczenia pielegnacyjnego potem kolejki do mopsu nowe wnioski trzeba bedzie skladac bedą liczyć dochody rodziny opiekujacej sie niepelnosprawnym dochodyniepełnosprawnego i jej rodziny jak oni tą będą liczyć czy te nędzne 520zł też będą wliczac do dochodówitd biurokracja rośnie masa papieru pojdzie itd a wystarczyło by wywiad środowiskowy przeprowadzic rzetelnie brawo panie tusk szkoda mi słow na ten temat pisać polska to piękny kraj

    Odpowiedz
  • asia(2012-10-11 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    masz racje Monika popieram wstyd ludzie ktorzy naprawde potrzebuja pomocy to jej nie dostaja pozdrawiam z Sosnowca asia pieknych czasow doczekalismy biedy nedzy ubostwa i tyle .

    Odpowiedz
  • asia(2012-10-11 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    ja musialam zrezygnowac z pracy opiekuje sie mezem ma znaczny stopien niepelnosprawnosci wymaga opieki drugiej osoby i szok bo zonie nic sie nie nalezy

    Odpowiedz
  • 1111(2012-12-19 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Życzę tym wszystkim,którzy wymyślili zasiłek- na takich warunkach,żeby ich dzieci i wnuki musiały korzystać z tych zasiłków.
    Będę się mocno o to modlić. Wszystko śię kołem toczy!

    Odpowiedz
  • Dorota(2012-12-12 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    niech panstwo nie zdziwi sie jak opiekunowie swoich bliskich beda oddawac pod opieke państwa.ja opiekuje sie corym mezem po udarze i jak zabiorą mi swiadczenie to z czego ja mam żyć a za co kupic leki .ja moge podjac prace ale wtedy musicie zapewnic męzowi opieke.

    Odpowiedz
  • BASIA(2012-12-27 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST KPINA !!!.OPIEKUJĘ SIĘ BRATEM PO ZŁAMANIU KRĘGOSŁUPA ,SPARALIŻOWANY OD GŁOWY W DÓŁ PO WYPADKU W WOJSKU NIE RUSZ RĘKOMA ANI NOGAMI:TRZEBA GO UMYĆ,NAKARMIĆ, PRZEWRACAĆ A SWOJA RENTĘ WYDAJE NA LEKI I ŚRODKI PRZECIWODLEŻYNOWE A JA ZA CO MAM ZYĆ I Z CZEGO SOBIE OPŁACAĆ SKŁADKI ( MÓJ BRAT POTRZEBUJE OPIEKI 24 NA DOBĘ):,MAM 40 LAT I DOSYĆ TEGO KRAJU .TO CO NAM FUNDUJE NASZ RZĄD JUŻ NAPRAWDĘ NIE JEST DO PRZYJĘCIA .TO JEST CHORE CI LUDZIE CHYBA NIE WIDZĄ CO CZYNIĄ.

    Odpowiedz
  • mama(2013-01-01 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    zasrana władzo!!!pobudka!!! zniszczycie nas palanty

    Odpowiedz
  • mama(2013-01-01 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    te dupki nawet zasiłki pozabierają...skur,,,wysyński rząd...i jak rehabilitować dziecko za 153 zł miesięcznie???

    Odpowiedz
  • ciapek(2013-01-01 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    teraz mops bedzie wysyłał pisma o wstrzymaniu świadczenia pielegnacyjnego potem kolejka do mopsu skladanie wnioskow liczenie dochodów rodziny opiekujacej sie i osoby i jej rodziny która sie opiekuje jak oni to beda liczyć itd tylko masa biurokracji papierów zamieszania brawo panie tusk

    Odpowiedz
  • RYŚ(2013-02-07 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    pieniadze potrzebne aby zakonikom zkonica czrnej stonce oplacijc skladki emerytalno rentow skladki na nfz pieniedzy nie ma w budrzecie oni nie placa podatku jak my biedota i juz dla nas nie ma biedoty kturzy zyjemy na granicy ubustwa

    Odpowiedz
  • ciapek(2013-01-01 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    tak szukają oszczedności u najbiedniejszych kpina niech pan tusk przypomni sobie co mówil na ten temat przed wyborami 620zl dla wszystkich inna sprawa że niektórzy pobieraja to świadczenie nie słusznie bo opieka jest nad niepelnosprawna osobą fikcyjna ale od czego jest wywiad środowiskowy niech z mopsu ruszą tyłki i sprawdzą to a nie mówia że wiele osób pobiera świadczenie niesłusznie i jescze ta kwota żenada brak mi słow

    Odpowiedz
  • grej(2013-01-05 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    ta urzędniczka powiedziała to z taką satysfakcją brak słów. Ale pijakom żadnych pieniędzy nie odmawiają

    Odpowiedz
  • grej(2013-01-05 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    jestem osobą niepełnoprawną od szyi w dół .Moja mama jest ubezpieczona w KRUS , i dostaje zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 520 zł i nie wiem jak będzie w tym roku bo u nas w gminie Mały Płock urzędniczki zagroziły , że mama z dniem 1 lipca 2013 r zostanie pozbawiona tej kwoty

    Odpowiedz
  • MagdalenaXYZ(2012-10-17 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już tego nie rozumiem... Czy dzieci niepełnosprawnych emerytów też mają prawo do tego zasiłku czy nie???

    Odpowiedz
  • karo(2012-09-25 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    To świadczenie jest już tak niskie i jeszcze chca je odebrać!!!Czy ten rząd nie potrafi zrozumieć, że bliscy tez rezygnują z pracy, aby zając sie bliskimi nie tylko dziećmi!!!Chora mama czy babcia już być nie mogą???Szkoda słów!!!Rozwiązać ten rząd i tyle bo za chwile zabiorą nam wszystko!!!Tylko po to żeby sobie wielgachne premie dać!!!Niech po premii sobie odbiorą to na wiele potrzebnych rzeczy znajda się pieniądze!!!

    Odpowiedz
  • Magdalena(2012-10-03 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie,co teraz dzieje się jest chore,takie świadczenia pobierają dzieci osób niepełnosprawnych(chociaż ci rodzice funkcjonują doskonale i żadnej pomocy nie potrzebuja) aby podreperowć swój budżet,nie opłaca im się iść za grosze do pracy.powinny powstać komisje sprawdzające rzeczywistosć opieki i wówczas przyznawać takie świadczenia.Gdy na dziecko przekroczy dochód pare groszy nie otrzyma z.rodzinnego a tu rozdają kase na lewo i prawo.Są ludzie którzy pracują za marny grosz i opiekują się rodzicami,państwo powinno nad takimi się pochylić bo tu jest trud włożony.

    Odpowiedz
  • mama(2012-09-19 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    witam jestem mama niepełnosprawnej 4 latki która zachorowała po podaniu szczepionki. przed szczepieniem nie wiedziałam nawet gdzie w moim mieście jest mops. prowadziłam działalność gospodarczą i nie potrzebowałam od nikogo pomocy chociaż jestem samotną matką. Teraz z trudem starcza mi na podstawową egzystencje. Pytam gdzie są moje pieniądze które co miesiąc były płacone do zus przez kilka dobrych lat?

    Odpowiedz
  • poszkodowany(2012-09-19 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    tusk mam 58 lat ,stopien umiarkowany i opiekuje sie osoba niepelnosp. wieku 88 lat pytam sie komu nalezy sie bardziej podwyszka osoba na zasilkach stalych czy dla ludzi ktorzy opiekuja ludzmi niepelnospr i sami sa niepelnospr jestes zwyklym bezmozgowcem

    Odpowiedz
  • lil(2012-10-13 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    To skandal!!Niech ten poje...ny rząd zaopiekuje moją niepełnosprawną mamą .Mam dośc tego .Brak mi słów na tych ********************* czytających ale jestem na skraju wyczerpania nerwowego z tego polskiego dobrobytu.

    Odpowiedz