Zapłaciliśmy już miliardy za dłużników alimentacyjnych

03.06.2011, 07:41; Aktualizacja: 07.07.2011, 19:00

Gminy płacą za rodziców (w większości za ojców), którzy nie przekazują zasądzonych alimentów. Pieniądze płyną z budżetu państwa, a długi z tego tytułu urosły już do 10 mld zł - informuje "Rzeczpospolita", opierając się na raporcie NIK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Paweł 47lat(2013-01-15 00:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przyszło komuś do głowy, że niektórzy z nas dłużników alimentacyjnych mamy takie długi, że spłacenie ich jest już niemożliwe za naszego życia. Chciałbym normalnie pracować, być zarejestrowanym i żyć. Niestety musi być inaczej. Praca w szarej strefie za 2000 tyś i brak perspektyw na emeryturę. Gdyby z tej sumy komornik zabrał mi 60%, zdechłbym z głodu lub spał w kartonie na śmietniku. Mszczenie się na nas jest dla państwa ważne a nie pomoc w wyjściu z błędnego koła.

    Odpowiedz
  • wjw(2011-06-03 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Bo MOPSy rozdają pieniądze lekką rączką sztywno trzymając się przepisów mimo, że w wielu przypadkach mąż alimenty faktycznie płaci. Żona odmawia cofnięcia wniosku egzekucyjnego bez uzasadnienia (bo nie). Komornik wydaje zaświadczenie o bezskutecznej egzekucji co dla MOPSu jest wystarczającą podstawą do wypłaty. Tymczasem mąż wpłaca alimenty do depozytu sądowego czyli sprytna mamusia otrzymuje dwa świadczenia. A MOPS ściga ojca o zwrot wypłaconych alimentów. Depozyt sądowy go zupełnie nie interesuje. Zupełnie bezmózgowie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane