statystyki

Będzie wzór wniosku na wydatki z funduszu rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska14.05.2020, 19:00
pieniądze1

pieniądze1źródło: ShutterStock

Biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) pracuje nad wnioskiem, w którym pracodawcy będą mogli występować o zgodę Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na wydatkowanie pieniędzy z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) na ratowanie miejsc pracy.

Jego powstanie jest bardzo ważne z punktu widzenia firm mających status zakładu pracy chronionej (ZPChr), które z powodu epidemii koronawirusa chciałyby skorzystać z rozwiązania przewidzianego w art. 68gd ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 426 ze zm.). Przepis ten umożliwia pracodawcom prowadzącym ZFRON wykorzystanie do 20 proc. gromadzonych na nim pieniędzy na: utrzymanie zagrożonych likwidacją miejsc pracy osób z dysfunkcjami zdrowotnymi, na ich wynagrodzenia lub pomoc bytową, a także na inne wydatki niezbędne do zachowania ciągłości działalności oraz zatrudnienia. Co istotne, pieniądze na te cele mogą być przeznaczone, jeśli przedsiębiorca uzyska na to zgodę PFRON.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane