Wstrzymano wypłatę świadczeń chorobowych. ZUS nie płaci, bo kontroluje

autor: Paulina Szewioła09.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 09.01.2020, 10:43
Oczywiście ZUS ma obowiązek dbać o to, jak pieniądze są wydawane, czy nie dochodzi do nieprawidłowości i wykorzystania środków publicznych do celów niewskazanych w ustawie.

Oczywiście ZUS ma obowiązek dbać o to, jak pieniądze są wydawane, czy nie dochodzi do nieprawidłowości i wykorzystania środków publicznych do celów niewskazanych w ustawie.źródło: ShutterStock

Do biura RPO wpływają dziesiątki skarg od ubezpieczonych, którym na wiele miesięcy wstrzymano wypłatę świadczenia chorobowego. W tym czasie Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza, czy mają do nich prawo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Bolek(2020-01-09 14:41) Zgłoś naruszenie 260

    A może ja był wstrzymał składki do ZUS bo chciałbym sprawdzić czy prawidłowo są wydawane.

    Odpowiedz
  • dydet(2020-01-09 11:39) Zgłoś naruszenie 170

    Niech sprawdza mundurowych, sedziów, proroków, posłów i senatorów. Wszyscy to wszyscy do sprawdzenia. Imunitety kast w tej sytuacja nie sa wazne.

    Odpowiedz
  • qwe(2020-01-09 09:38) Zgłoś naruszenie 130

    Pisowska dobra zmiana bu ha ha ha

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-01-09 14:20) Zgłoś naruszenie 82

    Pisowcy to idioci to oni wprowadzili takie , formy , kontroli , , w tym ZUS-e , to sami chorzy ludzie ,cały ten bajzel wprowadzony przez pisowców na czele ich prezesa partii J.Kaczyńskiego i jego doradczynią ,i cały ich mętlikiem wprowadzonym w sejmie przez ich większość , na czele z tą marszałek sejmu Witek , tyż mi marszałek Witek , jak nie wie co mówi ,to trzeba się konsultować i podporządkować prezesowi partii pisowców to jeden wielki burdel . Tak było z ZUS -e za Gomułki i Gierka , i nie ustępował im też Jaruzelski , i wy pisowcy idziecie w tym właśnie kierunku , wszystko zdeptać ,zniszczyć ,bo wam brakuje forsy ,na wsze fanaberie ,a co z Banasiem , a co z Wieżami Kaczyńskiego , a co z trollami w MS i co z helikopterami dla wojska jak ministrem obrony , był Macierewicz i co z komisjami Smoleńskimi za czasów Macierewicz i was pisowców ile poszło na te cyrk pieniędzy z naszych podatków i ile poszło pieniędzy na miesięcznice smoleńskie , i gdzie są pieniądze na te wasz promocje i formy promowanie polski . Skoro na szpitale zadłużone niema pieniędzy i na kolejki do lekarzy i lekarzy specjalistów , gdzie są pieniądze , jak Kaczyński bez kolejki czekał na operację kolana , jak ja żeby dostać się do specjalisty neurologa ,to muszę czekać wiele miesięcy , do roku , to jak wy rządzicie ,bo dla ws pisowców , lekarze są bez ganić na oczekiwanie , tak jak za PRL -u było dla partyjnych przedstawicieli władzy , a Kaczyński i cały rząd z Morawiecki i prezydentem Dudą ściemnią ,że jest dobrobyt , to dlaczego jest dwa miliony ludzi żyjących po niżej minimum socjalnego , premierze Morawicki i ty prezydencie polski Duda , na czele z waszym prezesem partii J.Kaczyński , ja wiem ,że staremu kawalerowi to nic nie potrzeba , byle by się najść i mieć , jakiś kąt , do mieszkania, od i tyle takim ludziom potrzeba .?!

    Odpowiedz
  • Edek(2020-01-09 17:09) Zgłoś naruszenie 82

    Mnie wstrzymano wypłatę zasiłku i nie zapłaciłem raty do banku, teraz wzrosły odsetki. Sprawę oddałem do sądu i nie odpuszczę. Drugą założę o straty moralne bo jestem według ZUS oszustem a według banku niewiarygodny kredytobiorcą. Oby tylko sędzia nie był z kasty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ach(2020-01-09 16:36) Zgłoś naruszenie 70

    A co z Karczewskim zarabiał jako lekarz i jednocześnie brał kasę jako senator. Tu odpowiedzialności nie ma a nie wolno mu było brać kasy za leczenie. Mógł pracować jako wolontariusz - teraz taką pracę proponuje katolikom kler. Ufajcie dalej klerowi i ludziom PiS i wierzcie TVP J. Kurskiego.

    Odpowiedz
  • Ula(2020-01-09 12:14) Zgłoś naruszenie 617

    I PiS ma racje -dośc okradania społeczeństwa przez kombinatorow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AntyZusia(2020-01-12 14:19) Zgłoś naruszenie 20

    Ale wcale nie jest tak, ze miesiacami trwaja sprawy TRUDNE, ZUS wysyla wyrywkowo matkom pisma o postepowaniu wyjasniajacym (z informacja ze ubezpieczenia sa wstrzymywanie) i NIE MA tam wskazanych zadnych podejrzen o nieprawidlowosciach. I to jest chore, ja dostalam takie pismo i przez 4 miesiace nikt nawet o nic mnie nie zapytal ani mnie nie wezwal, nie prosil o dokumenty i wyjasnienia. Dopiero sie ruszylo jak napisalam do RPO. Co to ma k...a byc ze w sumie zabrali mi na pol roku kase bez PRZYCZYNY, to jest KRADZIEZ. Dotyczylo to drugiego slownie DRUGIEGO l4 w ciagu 7 lat. Naprawde niech ludzie otworza oczy, Rzecznik ZUS manipuluje opiniom publicznom i cierpi na tym juz tysiace UCZCIWYCH kobiet

    Odpowiedz
  • Ubezpieczony(2020-01-10 08:24) Zgłoś naruszenie 10

    Pan Oskar Sobolewski jako ekspert wskazuje że ZUS musi poprawić procedury. Ja się pytam co Pan Sobolewski zrobił w tym kierunku pracując tam przez dwa lata?

    Odpowiedz
  • emerytka(2020-01-09 14:57) Zgłoś naruszenie 13

    Tak, trzeba sprawdzac prawdziwoś zwolnien lekarskich, szczególnie tych wciąz przedłuzanych, które pozniej służą do otrzymania renty a następnie emerytury wciąż podnoszonej, bo rzekomo niska. A za co takim Osobom płacic ? Obijali się całe życie, pracowali na czarno a teraz wyciągają rekę po dodatki. Wstyd, niech ida do opieki społecznej po jałmużnę. Tylu ludzi uczciwie pracowało po ponad 40 lat za niewielkie pensje i co z tego mają ? Waloryzację ? Jestem oburzona takim postępowaniem.

    Odpowiedz
  • tylko bicz boży(2020-01-10 18:11) Zgłoś naruszenie 03

    I bardzo dobrze !!! wiadomo że w tym kraju w większości to złodzieje i oszuści

    Odpowiedz