statystyki

3 mln zł dla gmin na pomoc społeczną w 2019 r.

autor: Michalina Topolewska13.12.2018, 20:00
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

100 tys. zł może maksymalnie wynieść dotacja z programu.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozpoczęło realizację nowego programu „Od zależności ku samodzielności”. Jest on skierowany do samorządów, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, jeśli prowadzą działalność na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

Składa się z czterech modułów. W pierwszym z pieniądze mogą być przyznane m.in. na szkolenia, warsztaty i kursy służące nabyciu umiejętności radzenia sobie z chorobą, która dotknęła krewnego. Środki można też przeznaczyć na umożliwienie członkom rodziny chorego korzystania z usług pozwalających na zastępstwo (okresowe) w sprawowaniu nad nim opieki. Moduł drugi został określony jako samopomoc. Gminy oraz inne podmioty mogą otrzymać z niego dotacje na organizowanie grup wsparcia osób chorujących psychicznie i z niepełnosprawnością intelektualną. Moduł trzeci odnosi się do projektów, których celem jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi zdobywania kompetencji niezbędnych do prowadzenia samodzielnego życia. Mogą to być warsztaty i szkolenia dostosowane do potrzeb takich osób oraz spotkania ze specjalistami. W ostatnim module będą preferowane zgłoszenia obejmujące inicjowanie i wdrażanie nowych form wsparcia środowiskowego chorych.


Pozostało 32% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane