statystyki

3 mln zł dla gmin na pomoc społeczną w 2019 r.

autor: Michalina Topolewska13.12.2018, 20:00
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

100 tys. zł może maksymalnie wynieść dotacja z programu.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozpoczęło realizację nowego programu „Od zależności ku samodzielności”. Jest on skierowany do samorządów, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, jeśli prowadzą działalność na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

Składa się z czterech modułów. W pierwszym z pieniądze mogą być przyznane m.in. na szkolenia, warsztaty i kursy służące nabyciu umiejętności radzenia sobie z chorobą, która dotknęła krewnego. Środki można też przeznaczyć na umożliwienie członkom rodziny chorego korzystania z usług pozwalających na zastępstwo (okresowe) w sprawowaniu nad nim opieki. Moduł drugi został określony jako samopomoc. Gminy oraz inne podmioty mogą otrzymać z niego dotacje na organizowanie grup wsparcia osób chorujących psychicznie i z niepełnosprawnością intelektualną. Moduł trzeci odnosi się do projektów, których celem jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi zdobywania kompetencji niezbędnych do prowadzenia samodzielnego życia. Mogą to być warsztaty i szkolenia dostosowane do potrzeb takich osób oraz spotkania ze specjalistami. W ostatnim module będą preferowane zgłoszenia obejmujące inicjowanie i wdrażanie nowych form wsparcia środowiskowego chorych.


Pozostało jeszcze 32% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane