statystyki

Koszty szkoleń i studiów pokrywane przez pracodawcę wliczają się do wymiaru składek

autor: Paulina Szewioła05.07.2018, 07:57; Aktualizacja: 05.07.2018, 08:19
Zatrudniony dopełnił wszystkich formalności i zamierza rozpocząć kształcenie na studiach podyplomowych

Zatrudniony dopełnił wszystkich formalności i zamierza rozpocząć kształcenie na studiach podyplomowychźródło: ShutterStock

Koszty szkoleń lub studiów podyplomowych, które firma pokrywa zleceniobiorcy, wlicza się do podstawy wymiaru składek. Dzieje się tak, nawet jeżeli kształcenie ma podnieść jego kwalifikacje zawodowe i pomimo tego, że przysłużą się one później przedsiębiorstwu.

Sprawa dotyczy spółki, która zawarła umowę o świadczenie usług zarządzania, na podstawie której osobę będącą jej stroną powołano do pełnienia funkcji prezesa zarządu. Dodatkowo w podpisanym kontrakcie umieszczono zapis, zgodnie z którym może ona liczyć na pokrycie kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych związanych z pełnioną funkcją, w tym m.in. kosztów szkoleń, kursów czy studiów podyplomowych – z zastrzeżeniem limitu wydatków na ten cel. Dodatkowym warunkiem pokrycia tych kosztów było uzyskanie akceptacji rady nadzorczej.

Zatrudniony dopełnił wszystkich formalności i zamierza rozpocząć kształcenie na studiach podyplomowych. Mają one zapewnić mu dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej zarządzania firmą oraz światowych trendów gospodarczych. Sama spółka przyznaje, że leży to w jej interesie, umożliwi bowiem poprawę efektywności zarządzania i tym samym funkcjonowania przedsiębiorstwa.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane