Rząd chce zrównać rentę socjalną z minimalną. Opiekunowie osób niepełnosprawnych odrzucają porozumienie

24.04.2018, 12:15; Aktualizacja: 24.04.2018, 13:59
Joanna Kopcińska i protest rodziców osób niepełnosprawnych

Joanna Kopcińska i protest rodziców osób niepełnosprawnychźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Guz


Zobowiązanie do podniesienia z dniem 1 czerwca renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury - taką m.in. propozycję porozumienia w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych przedstawiła we wtorek protestującym w Sejmie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Protestujący odrzucili projekt.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

 • Michał(2018-04-24 14:53) Zgłoś naruszenie 153

  Wszyscy się przejmują dziećmi nienarodzonymi... Ochrona życia mówicie. Potem dają zapomogę za urodzenie dziecka niepełnosprawnego no i liczą, że "Problem" się sam rozwiąże.. Tylko, że to są tragedie dla tych rodzin... Ci rodzice często nie mają życia !. Odrzuceni od społeczeństwa, walczący z system (szkoła, urzędy - LUDZIE którzy nie rozumieją.) Czy ogóle ktoś się zastanawia jakie oni Ponoszą koszty utrzymania, rehabilitacji ? Zasiłek socjalny (153 zł)... Dlaczego te dzieci mają mieć gorzej od innych których los skaleczył. Popieram postulaty. Trzymam kciuki !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ela(2018-04-24 15:22) Zgłoś naruszenie 1314

  Szanowni obserwatorzy,z mojej obserwacji to jest polityczne.Przecież oni odrzucili porozumienie z rządem.Agresja i zachowanie niektórych pań protestujących jest oburzająca.Zero kultury.Smutne jest to,że do walki politycznej,opozycja wykorzystuje osoby niepełnosprawne.To granie na ludzkich uczuciach i cudzym nieszczęściu.Wstyd opozycjo.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Popieram Was(2018-04-24 14:44) Zgłoś naruszenie 128

  Gdzie jest Solidarność z tymi kobietami i osobami niepełnosprawnymi,gdzie jest kościół który tak żarliwie agresywnie nakłania do rodzenia uszkodzonych płodów-? Dzisiaj osoby niepełnosprawne pozostawione sobie bo co-? bo nie mają kapitału politycznego-? One walczą w słusznej sprawie.Gdyby tam byli górnicy lub duda ze swoją armią rozrabiaków ulicznych to tego samego dnia lub najpóźniej następnego już by była ustawa i w nocy głosowanie bo w przeciwnym wypadku ci prawi i religijni panowie związkowcy ostrzelali by z petard sejm,palili opony i grozili wywozem na taczkach.Kobiety walczycie w słusznej sprawie musicie być zdeterminowane i twarde jak do tej pory,nie dajcie się kolejny raz oszukać i omamić socjotechnicznymi zagrywkami osób które do was tam "kolędują" z pseudo propozycjami

  Odpowiedz
 • gosia(2018-04-24 18:56) Zgłoś naruszenie 1112

  Hm chore osoby kilka dni na posadzkach, czy to mają być troskliwe matki !!! Ludzie to polityczna hucpa rozwydrzonych bab w tipsach, wulgarnych, roszczeniowych, które wykorzystują do lansu własne dzieci !!! NIE ulegać tępemu szantażowi !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Waldek(2018-04-24 16:18) Zgłoś naruszenie 107

  Nie dajcie się . Jestem z Wami. Oba postulaty są i oba mają być zrealizowane . To co proponują to na tą chwilę podwyżka realna o około 100zł.netto . Mają pieniądze . Mają miliardy ,które idą na wszystko ,tylko nie na to co ważne. Na najsłabszych na najsłabsze ogniwo łączące społeczeństwo. Wiem . Inwalidzi nie są w kraju potrzebni ,ale nie są tak źle traktowani jak w Polsce . Chory Rząd tworzy chory Naród przez pseudoministrów bo to nie ministrowie !! Rafalska odrazu powinna z Kopcińską zrezygnować z pełnionych funkcji .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwator(2018-04-24 14:00) Zgłoś naruszenie 819

  biedacy, kto ich wkręca w politykę, mają sumienie z chormi dziećmi siedzieć w takich warunkach, czego jeszcze oczekują

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Mamusia 24godz /dobe(2018-04-24 17:21) Zgłoś naruszenie 71

  Panie/i obserwator 2 a może chcesz spróbować walczyć dzień w dzień o lepsze życie jeśli można to nazwać życiem swoje i swojego dziecka błagać o potrzebna rehabilitację która tak naprawdę się należy. Myśleć o tym co będzie gdy nas matek zabraknie co z dzieckiem kto się nim zajmie i co się z nim stanie. Być 24 na dobę dyspozycyjna i nie mieć własnego życia bo żyje się życiem dziecka. Stracić często rodzinę i znajomych bo komu jesteśmy potrzebni skoro nie funkcjonujemy jak wszyscy, nie mamy czasu na wszystko a nasze dzieci nie pasują wszędzie. Nikt kto nie ma niepełnosprawnej osoby w rodzinie której musi się poświęcić tego nie zrozumie. Pozdrawiam wszystkich którzy zazdroszczą nam matkom że nie musimy pracować i jeszcze nam za to płacą.

  Odpowiedz
 • matka na EWK i po ewk.(2018-04-24 23:52) Zgłoś naruszenie 20

  SZANOWNY RZĄDZIE!. A co zmatkami na emeryturze EWK,ktore pracował na etacie nikt nie opłacał nam żadnych ZUS-ów i wychowywaly też niepełnosprawne dzieci i dzisiaj otrzymują emeryturę najnizszą tzn. taka jak matki niepracujace nigdy a do tego otrzymują jeszcze zasilek w kwocie 1470.00zł. Proszę miodpowiedzieć czy my i naszee dzieci to ten gorszy sort?.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2018-04-25 10:35) Zgłoś naruszenie 13

  Jacek Kuroń powiadał że musi być jakaś hierarchia. Na jej szczycie powinien być pracujący i zarabiający na siebie. Nieco mniej powinni dostać ci, którzy płacą składki na ubezpieczenie społeczne i w zamian otrzymują świadczenia. Najniższe powinny być świadczenia z opieki społecznej nie wypracowane a wypłacane tym w trudnej sytuacji. Proste, logiczne i zgodne z naturą bo zachęcające do pożądanych zachowań.

  Odpowiedz
 • Cecylia (2018-04-24 18:01) Zgłoś naruszenie 12

  Siedzisz, tam do skutku macie czas

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane