statystyki

Nie odbieramy prawa do protestu. Trzeba iść w stronę zwiększenia dostępności usług rehabilitacyjnych [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki25.04.2018, 08:06; Aktualizacja: 25.04.2018, 08:16
Protest rodziców osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie.

Protest rodziców osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Trzeba iść w stronę zwiększenia dostępności usług rehabilitacyjnych - mówi Robert Jagodziński wiceprezes Fundacji Aktywna Rehabilitacja, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych, ojciec niepełnosprawnego dziecka.

To porozumienie z niepełnosprawnymi czy raczej pat?

Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych podjęła uchwałę o podpisaniu porozumienia. W Radzie jest reprezentowane środowisko osób niepełnosprawnych, środowisko pracodawców i przedstawiciele rządu. Naszym zadaniem jest rekomendowanie różnych rozwiązań. Podpisaliśmy uchwałę, uznając, że rozwiązania dotyczące podwyższenia rent czy wdrożenia koordynowanej opieki medycznej są zasadne. Ale to nie oznacza odebrania prawa do protestu rodzinom w Sejmie, uznania, że ich postulaty są załatwione czy obniżenia rangi ich głosu. Każdy ma prawo zgłaszać swoje oczekiwania, choć liczymy, że te warunki też zostaną dobrze przyjęte przez to środowisko.

Wczoraj słychać było komentarze, że rząd zawarł porozumienie sam ze sobą.

W żadnym wypadku. Każdy, kto reprezentuje stronę społeczną w Radzie, musi mieć poparcie co najmniej pięciu organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (6)

 • czytelnik(2018-04-25 09:28) Zgłoś naruszenie 614

  jaką trzeba być matką, aby przez tak długi czas męczyć swoje dziecko, przesiadując z nim w takich warunkach, przecież te dzieci potrzebują spokoju

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Inspektor Pomocy(2018-04-26 06:43) Zgłoś naruszenie 41

  Żadne renty dla opiekunów ,tylko zasiłki pielęgnacyjne na chorych ,niech finansują Oni tych opiekunów. Wszystko weryfikowane okresowo przez miejscową pomoc społeczną ! Pomagać naprawdę potrzebującym nawet bez względu na dochód (bogaci tez płaca podatki) ale ubijać naciągaczy . Na rehabilitacje bony dla rehabilitantów. Tak wielu się do pracy „nie nadaje” -znam takie osoby ale do „picia ,włóczenia i obijania już tak”

  Odpowiedz
 • Teresa(2018-04-25 17:35) Zgłoś naruszenie 38

  Obowiązkiem matki jest danie dziecku POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA ! Matki awanturujące się w Sejmie , w obecności niepełnosprawnych np. niepełnosprawnej intelektualnie , która nie rozumie co się dzieje i głośno płacze - NIE DAJĄ NIEPEŁNOSPRAWNYM POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA ! Żadne pieniądze nie zrekompensują traumy zgotowanej przez matki swoim dzieciom.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane