statystyki

Zmiany w warsztatach terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych opóźnione

autor: Michalina Topolewska20.12.2017, 07:53
Osoby, które opuściły warsztat, bo znalazły pracę, ale potem ją straciły i ponownie się do niego zgłosiły, będą miały pierwszeństwo w ponownym rozpoczęciu terapii.

Osoby, które opuściły warsztat, bo znalazły pracę, ale potem ją straciły i ponownie się do niego zgłosiły, będą miały pierwszeństwo w ponownym rozpoczęciu terapii.źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2018 r. miały wejść w życie nowe przepisy regulujące zasady funkcjonowania warsztatów terapii zajęciowej (WTZ). Problem w tym, że projekt wprowadzający te zmiany nie został jeszcze przyjęty przez rząd.

Warsztat to placówka, której celem jest stwarzanie osobom niepełnosprawnym możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz przygotowywanie do podjęcia zatrudnienia. Taką jednostkę mogą tworzyć samorządy, fundacje, stowarzyszenia oraz inne podmioty, a jej działalność jest w 90 proc. dofinansowywana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Co istotne, w ramach rządowego programu „Za życiem” przewidziane zostały zmiany, które mają spowodować, że pomoc oferowana przez WTZ będzie efektywniejsza. Aby można je było wdrożyć, resort rodziny przygotował projekt nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.).


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane