Rafalska: Chcielibyśmy w 2019 r. wyrównać zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych

13.10.2017, 20:59; Aktualizacja: 13.10.2017, 22:04
Minister przypomniała to, co już zrobiono dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych. "Daliśmy im prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych, daliśmy prawo do skorzystania ze świadczenia przedemerytalnego" - wyliczała.

Minister przypomniała to, co już zrobiono dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych. "Daliśmy im prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych, daliśmy prawo do skorzystania ze świadczenia przedemerytalnego" - wyliczała.źródło: ShutterStock

Chcielibyśmy, by w 2019 r. zostały wyrównane zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Chodzi o różnice w wysokości świadczeń dla opiekunów dzieci i dorosłych. Zaznaczyła, że najpierw musi zostać uchwalona ustawa dot. orzecznictwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (77)

  • Grażyna(2019-03-01 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Poszłam na EWK ( zrezygnowałam z pracy) żeby opiekować się niepełnosprawna córką. Kiedy miałam prawo do swojej wypracowanej emerytury - poszłam na nią . W tej chwili zasiłek dla opiekunów wynosi 1450,- a ja siedzę na minimalnej 1100,- i nic nie mogę zrobić : prawo nie pozwala ani zrezygnować z emerytury ani jej zawiesić, żeby powrócic do zasiłku. PARANOJA.

    Odpowiedz
  • Maciek(2019-01-28 23:05) Zgłoś naruszenie 10

    Niestety MRPiPS Elżbieta Rafalska kłamie, zasiłki podnosić może. Ważniejsze jednak koszty życia, ON, renciści i emeryci w Polsce przymierają głodem, rynek pracy nie istnieje, PFRON i ZUS są karykaturami samych siebie, wystarczy poczytać tysiące blogów podobnych do tego https://500plus.ovh/2018/12/16/waloryzacja-rent-i-emerytur-a-wzrost-cen-energii . Rafalska zaś i MRPiPS problemów nie widzi. Oby tak dalej, wybory są coraz bliżej i PUP na Ciebie także poczeka, a tam przeciągną minister i wyrównają do poziomu gleby, tak jak i osoby niepełnosprawne, które latami za pracą stoją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nn- xxxxx(2019-01-09 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    rzad pis zrobil sobie z mlodych ludzi niepelnosprawnych w polsce wielka grupe ludzi niepelnosprawnych warjatow i glupkow , rzad pis z kaczynskim na czele czeka momentu zabrania wszystkich przywilejowe dla osbu niepelnosprawnych w polsce , bedzie w stanie zabrac wszystkie renty socjalne i zasilki pielegnacyjne osobom niepelnosprawnym w polsce calej , zrobia taka ustawe na kolanie rzadem pis przeciw osobom niepelnosprawnym ze im sie odechce rent socjalnych i zasilkow pielegnacyjnych w polsce calej doprowadzi do ich wielkiej biedy na to rzad pis sie szykuje warszawie z kaczynskim na czele i rafalska z rodziny i polityki spolecznej w polsce , przeciw osobom niepelnosprawnym wystapia jeszcze w tym nowym roku 2019 . osoby z rzadu poslowie - nowoczesniej sie dowiedzielj i ze rzad pis szykuje nowa ustwe przeciw ludziom mlodym niepelnosprawnymi - osobom niepelnosprawnym w polsce calej , ze rzad pis odbierze wszystkie przywileje osobom niepelnosprawnym w polsce , to porozumienie podpisane z rzadem pis srodowisk osob niepelnosprawnych i fundacja ,, Jntegracja ,, warszwie juz nie jstnieje na pismie rzad pis wyrzucil po porozumienie do smietnika odrazu po wyjsciu z centru dialogu warszwie ..

    Odpowiedz
  • opiekunowie (2018-11-19 14:13) Zgłoś naruszenie 30

    Prosimy o realizację tych wypowiedzi - czekamy wszyscy opiekunowie osób niepełnosprawnych cyt. Chcielibyśmy, by w 2019 r. zostały wyrównane zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Chodzi o różnice w wysokości świadczeń dla opiekunów dzieci i dorosłych. czekamy

    Odpowiedz
  • opiekun(2018-11-19 14:10) Zgłoś naruszenie 30

    od kiedy będą te wyrównane zasiłki Pani Elżbieto Rafalska już czekamy od dawna, mamy przyjść do Was do Sejmu po to wyrównanie wszystkim równo opiekunom bez wyjątku

    Odpowiedz
  • zawiedziona(2018-10-31 23:30) Zgłoś naruszenie 40

    już pora aby wyrównać te świadczenia ujednolicić jak można różnicować opiekunów dla starszych osób to wstyd i hańba dla rządu

    Odpowiedz
  • HELENA(2018-09-11 19:09) Zgłoś naruszenie 70

    Jest mi przykro że zostałam z tyłu za wieloma ludzmi bo nie zarabiam ani moja emerytura się nie bedzie powiekszac .musze wegetowac za 520 zł,ALE POWIEM NIGDY NIE ODDAŁABYM MATKI KTÓRĄ SIĘ OPIEKUJĘ DO ZADNEGO ZAKŁADU,CHODZE Z PODNIESIONA GŁOWĄ A NIE JAK CI CO MAJĄ KASĘ A RODZICE LEŻĄ W ŁÓŻKACH W ZAKŁADACH OPIEKI A ONI CZĘSTO NAWET O NICH NIE PAMIETAJĄ

    Odpowiedz
  • inna(2018-07-31 22:10) Zgłoś naruszenie 40

    proponuję zrobić zjazd do sejmu i szybko bo im dłużej tym nic z tego nie będzie, matki dzieci poszły w kilka osób i załatwiły sprawę, my też możemy nie jesteśmy od innej matki tylko od tej samej, Pani Rafalskiej,

    Odpowiedz
  • zaiwdziona(2018-07-31 22:02) Zgłoś naruszenie 50

    Pani Rafalska proszę Panią niech się pani zlituje nad tymi opiekunami, to, że się troszczą o swoich bliskich za te nędzne 520 zł, to wstyd, dzieciom 1400, a starym 520zł bardzo żałosne,

    Odpowiedz
  • grzegorz(2018-07-13 23:16) Zgłoś naruszenie 40

    Kaczyński szukaj frajera za 520zl

    Odpowiedz
  • DŁUGI,GŁÓD = OPIEKUN MATKI(2018-05-16 16:18) Zgłoś naruszenie 30

    MATKA MOJA NA SKRAJU ŚMIERCI,JA PO ŚMIERCI KLINICZNEJ - ROZLEGŁYM ZAWALE I INNYCH SCHORZENIACH NA CZYSTO MAM 400 ZŁ,gdyż muszę spłacać pożyczkę,ponieważ PO/PSL ukradli na 12 miesięcy ŚWIADCZENIE OPIEKUŃCZE.DAJCIE DLA OPIEKUNÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH 520 ZŁ NA MIESIĄC = WTEDY BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE - SKORO ŻAŁUJECIE DLA OPIEKUNÓW,A DAJECIE SZANTAŻYSTOM OPIEKUJĄCYMI SIĘ NIEPEŁNOSPRAWNYMI DZIEĆMI.

    Odpowiedz
  • Miron(2018-05-13 07:32) Zgłoś naruszenie 11

    Ciekawe czy pani Iwonka zrezygnuje z wykupionych juz podwojnych wczasow i pozostanie w sejmie do pazdziernika

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inka(2018-05-05 01:28) Zgłoś naruszenie 20

    Zobaczcie jak szybko rozdali 500 + na rozpustę w galeriach i innych biedronkach. Jak szybko rozwalili system edukacji. Ciężarnym obiecują kasę. Dzieci tak, zdrowe. A jeśli niepełnosprawne to co ? Udusić? Bo państwo nie ma od lat pomysłu na rzeczową pomoc. Osoba z autyzmem powyżej 16 r.ż posiadająca orzeczenie o stopniu lekkim nie ma ŻADNEGO świadczenia. Jedynie przysługuje mu bilet MPK na dojazdy do szkoły. Więc po co to orzeczenie? Dla statystyki? Kpina, bo w krajach cywilizowanych dostęp do terapii jest powszechny, nie płatny. Ale cóż priorytetem są wyborcy z 500+. Chleba i igrzysk i wyborcy nasi.

    Odpowiedz
  • Maria(2018-04-24 16:02) Zgłoś naruszenie 40

    Protestować tak jak opiekunowie dzieci niepełnosprawnych inaczej będą mieli nas w du... Protestowac do skutku na salonach sejmowych w innym przypadku nie doczekamy sie niczego. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • waldi ORYGINAŁ(2018-04-20 18:06) Zgłoś naruszenie 41

    04-20-2018r grupa terrorystów- rodziców dzieci niepełnosprawnych postawiło w sejmie Premierowi ultimatum : DZISIAJ / TERAZ / NATYCHMIAST / BEZWZGLĘDNIE / BEZ OCIĄGANIA / MA ZWOŁAĆ SEJM I ZATWIERDZIĆ ICH POSTULATY , ALE TYLKO ICH , BO INNE GRUPY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH MAJĄ SWOJE RODZINY ABY SIĘ NIMI OPIEKOWALI . ......GDZIE SĄ / BYLI PRZEDSTAWICIELE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DOROSŁYCH. I ZNOWU MŁODE WYKISZKUJĄ STARYCH .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Opiekunka(2018-04-20 10:39) Zgłoś naruszenie 20

    Rodzice dorosłych dzieci strajkuja a gdzie my nasze potrzeby nasi rodzice

    Odpowiedz
  • Opiekunka(2018-04-20 10:39) Zgłoś naruszenie 30

    Rodzice dorosłych dzieci strajkuja a gdzie my nasze potrzeby nasi rodzice

    Odpowiedz
  • maniek52(2018-04-19 19:25) Zgłoś naruszenie 20

    Za komuny ojciec stracił wzrok dla niepełnosprawnych napisałem prośbę o telefon o przyznanie i wydali powalającą odpowiedz Ze o telefon tylko może się ubiegać głuchoniemy zapytałem po co im telefon Telekomunikacji dostałem odpowiedz że nikomu nie przyznali bo głuchoniemy żaden nie składał podania Teraz ta sama płyta zasiłek 153 zł zasiłku od 10 lat a PIS 60 tys nagrody Za pamiętamy to przy wyborach

    Odpowiedz
  • anonimowy(2018-04-14 15:28) Zgłoś naruszenie 30

    Sprawy są już w Europejskim Trybunale Praw Człowieka przeciwko Polsce .Na wokandzie jest 22 spraw.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marta(2018-04-14 15:17) Zgłoś naruszenie 60

    To jest niewybaczalne, aby kosztem nędzy opiekunów reperować budżet i przeciągać w nieskończoność ich agonię egzystencjalną! już 4 lata! Kto nam zwróci za 4 lata nędzy!Jak długo jeszcze będą pluć w twarz najsłabszym? Oni śmią nazywać siebie chrześcijanami?!!!!! Sami korzystając z luksusu nieprzyzwoicie wysokich uposażeń nie mają, wstydu!

    Odpowiedz