statystyki

O zasadach dopłaty z ZFŚS do obozu sportowego dla dzieci decyduje regulamin

autor: Łukasz Chruściel, Sandra Szybak-Bizacka14.04.2017, 18:00
Kwestia opodatkowania świadczeń z funduszu nie ma znaczenia w kontekście oceny prawa do takiego świadczenia

Kwestia opodatkowania świadczeń z funduszu nie ma znaczenia w kontekście oceny prawa do takiego świadczeniaźródło: ShutterStock

Regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) obowiązujący w zakładzie pracy czytelnika – pracownika urzędu administracji samorządowej – przewiduje dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego przez uprawnione do tego podmioty w formie kolonii, zimowisk wypoczynkowych lub zdrowotnych, obozów młodzieżowych stałych i wędrownych oraz wyjazdów klimatycznych.

Jak wynika z art. 8 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu oraz zasady przeznaczania jego środków na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie uzgodnionym ze związkami zawodowymi lub przedstawicielem załogi. To regulamin ZFŚS powinien zatem określać zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z funduszu i pracodawca, mając obowiązek stosowania się do jego treści, nie może wprowadzać dodatkowych pozaregulaminowych warunków.

Obowiązujący w firmie czytelnika regulamin ZFŚS przewiduje dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego przez uprawnione do tego podmioty w formie kolonii, obozów itp. Istotne znaczenie ma zatem formalne umocowanie danego podmiotu do wykonywania czynności związanych z wypoczynkiem, a nie kwestia, czy wypoczynek został zorganizowany zgodnie z wszelkimi wymogami nałożonymi na organizatorów (w tym proceduralnymi).

Organizator wypoczynku


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane