statystyki

O zasadach dopłaty z ZFŚS do obozu sportowego dla dzieci decyduje regulamin

autor: Łukasz Chruściel, Sandra Szybak-Bizacka14.04.2017, 18:00
Kwestia opodatkowania świadczeń z funduszu nie ma znaczenia w kontekście oceny prawa do takiego świadczenia

Kwestia opodatkowania świadczeń z funduszu nie ma znaczenia w kontekście oceny prawa do takiego świadczeniaźródło: ShutterStock

Regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) obowiązujący w zakładzie pracy czytelnika – pracownika urzędu administracji samorządowej – przewiduje dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego przez uprawnione do tego podmioty w formie kolonii, zimowisk wypoczynkowych lub zdrowotnych, obozów młodzieżowych stałych i wędrownych oraz wyjazdów klimatycznych.

Jak wynika z art. 8 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu oraz zasady przeznaczania jego środków na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie uzgodnionym ze związkami zawodowymi lub przedstawicielem załogi. To regulamin ZFŚS powinien zatem określać zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z funduszu i pracodawca, mając obowiązek stosowania się do jego treści, nie może wprowadzać dodatkowych pozaregulaminowych warunków.

Obowiązujący w firmie czytelnika regulamin ZFŚS przewiduje dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży organizowanego przez uprawnione do tego podmioty w formie kolonii, obozów itp. Istotne znaczenie ma zatem formalne umocowanie danego podmiotu do wykonywania czynności związanych z wypoczynkiem, a nie kwestia, czy wypoczynek został zorganizowany zgodnie z wszelkimi wymogami nałożonymi na organizatorów (w tym proceduralnymi).

Organizator wypoczynku


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane