statystyki

Ewidencjonowanie pracy zleceniobiorców w dowolnej formie

autor: Not. PS09.03.2017, 07:23; Aktualizacja: 09.03.2017, 08:01
Jeżeli umowę zawarto na stosunkowo krótki okres i za jednorazową wypłatą wynagrodzenia, to zwykle zleceniobiorca przedkłada zestawienie godzin na koniec jej obowiązywania.

Jeżeli umowę zawarto na stosunkowo krótki okres i za jednorazową wypłatą wynagrodzenia, to zwykle zleceniobiorca przedkłada zestawienie godzin na koniec jej obowiązywania.źródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wprowadziła obowiązek określenia sposobu potwierdzania liczby godzin wykonania zlecenia. Jak w praktyce wdrożyć taką ewidencję godzinową dla zleceniobiorców?

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2015 r. poz. 2008) nie określiła sposobu potwierdzania liczby godzin wykonanych usług, dlatego forma i częstotliwość takiej czynności zależy od woli umawiających się stron. Obowiązuje tu zasada swobody umów wynikająca z kodeksu cywilnego. Istnieją dwa podstawowe sposoby potwierdzania liczby godzin. W pierwszym przypadku taką ewidencję sporządza zleceniobiorca, a zleceniodawca ją akceptuje. Z kolei w drugim role się odwracają.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane