statystyki

Ewidencjonowanie pracy zleceniobiorców w dowolnej formie

autor: Not. PS09.03.2017, 07:23; Aktualizacja: 09.03.2017, 08:01
Jeżeli umowę zawarto na stosunkowo krótki okres i za jednorazową wypłatą wynagrodzenia, to zwykle zleceniobiorca przedkłada zestawienie godzin na koniec jej obowiązywania.

Jeżeli umowę zawarto na stosunkowo krótki okres i za jednorazową wypłatą wynagrodzenia, to zwykle zleceniobiorca przedkłada zestawienie godzin na koniec jej obowiązywania.źródło: ShutterStock

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wprowadziła obowiązek określenia sposobu potwierdzania liczby godzin wykonania zlecenia. Jak w praktyce wdrożyć taką ewidencję godzinową dla zleceniobiorców?

Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2015 r. poz. 2008) nie określiła sposobu potwierdzania liczby godzin wykonanych usług, dlatego forma i częstotliwość takiej czynności zależy od woli umawiających się stron. Obowiązuje tu zasada swobody umów wynikająca z kodeksu cywilnego. Istnieją dwa podstawowe sposoby potwierdzania liczby godzin. W pierwszym przypadku taką ewidencję sporządza zleceniobiorca, a zleceniodawca ją akceptuje. Z kolei w drugim role się odwracają.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane